Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Stanovisko ČCE k homosexualitě

Od: Anonym: josef---.home.nbox.cz )
Kdy: 26. 09. 2005 21:57
Předmět: Re: Stanovisko ČCE k homosexualitě

já se o to nederu (aby mi bylo říkáno, že "je to cesta"), leč někteří křesťané mi to říkají… (a já nemám důvod jim nevěřit a nemyslím, že by to bylo proto, že by se mi to hodilo) - proto tvrdím: nehovoř za křesťany jako celek, hovoř za sebe - je to tvůj osobní názor, který považuješ za křesťanský - já ne. Životní zkušenost je mi víc, než statistika - kvůli tomu, že někdo někde naměřil v nějké studii nějaký čísla o šíření H.V.a délce života já se nerozejdu se svým partnerem, s kterým žiju již několik let v trvalém vztahu a se kterým je mi dobře (mimochodem můj partner pracuje v katolické organizaci s mládeží, vesměs to o nás všichni ví a pokud to někomu dělá problém, tak spíš některým pánům nahoře, než jeho kolegům - většinou katolíkům - a děckám, se kterými pracuje. Troufám si tvrdit, že svou práci dělá dost dobře. Pokud bych to vzal čistě prozaicky, tak za ty peníze by si to chlap s rodinou dovolit nemohl). Toť vše. Holt se neshodnem, ale to je život. Církev je pestrá a je to tak dobře. Netvrdím, že se mnou musíš souhlasit, ale můžeš gaye aspoň respektovat a nedělat jim život těžší. Pokud ho totiž mají těžší, tak je to jen kvůli jejich okolí. Zase jsem se rozepsal víc, než jsem měl původně v úmyslu, ale už s tím končím. Asi definitivně - "svědectví pravdě" jsem vydal, přežvejkejte si to jak chcete.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód