Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Od: Anonym: Luboš Tefr---.rsd.cz )
Kdy: 02. 09. 2009 10:52
Předmět: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Takže bez invektiv, nemáte pravdu ani v jednom případě, v ničem. Ty deti narozene tem, co do registrovaneho partnerstvi vstupuji mají úplně stejná práva jako ostatní děti. Takže podle našich zákonů mají vyživovací k dětem rodiče (někdy i prarodiče), co s tím má společného registrované partnerství? A právo dědit? Bez invektiv to jde fakt těžko, protože kdyby jste si přečetl těch pár paragrafů v OZ, tak byste zjistil, že registrovaní partneři mají úplně stejné postavení jako manželé a s dětmi to nemá vůbec nic společného. A to když zemře osoba, která o dítě pečuje, tak se prostě hledá jiná osoba, která bude o dítě pečovat a o tom rozhodne soud, je logické a to platí ve všech evropských zemích, že nejprve se zkoumá druhý rodič. Jak byste si to jinak představoval? Jiné děti (jak je nazýváte) mají úplně stejné právní jistoty, ani větší, ani menší. Prosím ukažte mi jeden konkrétní případ kde jsou deti narozene tem, co do registrovaneho partnerstvi vstupuji v horším právním postavení než ostatní. Jestli takovou nerovnoprávnost najdete, prosím sdělte mi ji a já se obrátím třeba na nějakou i mezinárodní organizaci hájící práva dětí.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód