Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Bible 21

Od: Anonym: Radek Hanák <> ( 62.168.44.--- )
Kdy: 15. 05. 2009 10:55
Předmět: Re: Bible 21

S výše uvedeným souhlasím. Na Písmu svatém by se nemělo vydělávat. I když jsou náklady vysoké, jako křesťané bychom měli usilovat o to, aby se Bible dostala do rukou veřejnosti co nejlevněji, třeba tím, že by se na to konaly sbírky. Proto si velice vážím toho, že Bible21 je tak cenově i jazykově veřejnosti přístupná.Tento překlad má své nedostatky, to ano, ale pro člověka nevěřícího působí misijně. Pro člověka ve víře zralejšího může být obohacením, kdy třeba na biblických hodinách může texty porovnávat. Tím se člověku otevírá samozřejmě obzor a hlubší pochopeí textu. Zajímalo by mě, kolik těch kritiků a sborů ČCE přiložilo ruku k dílu tím, že se účastnili veřejného čtení? Konečně zde byla solidní evangelizační akce. Pán nás posílá, abychom šířili evangelium a když k tomu máme konečně možnost, zase se někomu něco nelíbí. Tak se milá církvičko uvnitř sebe dohaduj co je správné a co ne, tím se ještě více izoluješ od světa. Anebo se stydíme za evangelium před veřejností a bojíme se k němu veřejně přiznat? A zastíráme to tím, že se nám něco pořád nelíbí? Nevím. Já jsem Bohu vděčný, že jsme v Odrách tuto akci mohli pořádat. Je pro mne odměnou, že jsme mnohými kolemjdoucím mohli vydat svědectví své víry, zvěstovat evangelium a taky to, že se podařilo stovku Biblí prodat.A to, že během Velikonoc se podařili Nadaci Nové Bible Kralické vyprodat všechny zásoby (50 ooo výtisků?)považuji za Boží milost a velký počin nemající snad v historii obdoby.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód