Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Afrika

Od: Anonym: řadový člen čce61.49.7.--- )
Kdy: 03. 05. 2009 23:36
Předmět: Afrika

Dobrý den. Rád bych slyšel názory farářů i obyčejných členů čce jako jsem já na pár věcí které mám na srdci. Zaprvé se jedná o ženskou obřízku, kterou provádějí i křesťané (zdaleka nejen křesťané) v Eritrei, Súdánu, Etiopii, Keni a jiných afrických zemích. Jestli o ženské obřízce nic nevíte, zagooglujte, nebo se podívejte např. sem: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDensk%C3%A1_ob%C5%99%C3%ADzka Samozřejmě, zlo v Africe páchají jak ateisté, animisté, tak také muslimové i "křesťané". Z úst představitelů pravoslavných, katolíků a protestantů a jiných křesťanů jsem ještě nikdy neslyšel odsouzení zvěrstev páchaných "křesťany" v Africe. Občas jsem viděl nějaké dopisy od křesťanských misionářů a jejich krmení hladových křesťanů v Africe. Proti těm misionářům nic nemám, ale mohli by také černoušky učit, co je dobré a co špatné. Oni však mají asi strategii pokřtít co nejvíc oveček a už se nestarají např. o ženskou obřízku. Za druhé se jedná o násilnou evangelizaci, kvůli tomu jsem také napsal celý tento můj názor po shlédnutí videa na této stránce: http://atllanka.net/index.php?text=460-hon-na-carodejnice-v-keni Doufám že se jedná o ojedinělý incident a toto video není pravidlem afrických "křesťanů". Nikdo nic nevidí, nikdo nic neslyší, nevidíme a nechceme vidět zlo v našich (křesťanských) řadách. Jestli budeme mít v kostele nějakou zbírku na Afriku, zvedne se mi žaludek a budu se dlouho rozmýšlet, jestli něco přispěji. Třetí věc o které chci psát jsou kondomy a AIDS v Africe. Je to několik měsíců, co byl papež v Angole a kázal proti kondomům. Já osobně bych naopak kondomy po Africe šířil a šířil bych hlavně osvětu. Domnívám se, že katolická církev je nepřímo odpovědná za šíření AIDS v Africe. Rád bych věděl něco o stanovisku čce ke kondomům. Čtvrtá věc je tato: My křesťané v Evropě vymíráme a jsme demograficky staří a myslíme si, že Evropa je centrem křesťanství. Uvědomme si však, že afričtí křesťané jsou mladí a že v zhruba 50% obyvatel afrického kontinentu jsou křesťané a na tomto kontinentu je také nejvyšší přírůstek křesťanů vůbec. Proto se logicky bude zvyšovat podíl afrických křesťanů na celkovém počtu křesťanů tohoto světa. Afrika má zhruba 1 miliardu obyvatel, z čehož je logicky asi 500 milionů křesťanů, což je o mnoho více než v Evropě, v polovině století by mohla Afrika mít 2 miliardy lidí a tak by pak mohl být každý třetí křesťan tohoto světa z Afriky. I přes vysoký počet křesťanů v Africe stojí tito mimo naší pozornost. Ignorace nepomůže. Takže na závěr shrnutí: 1. ženská obřízka v Africe a její ignorace ze strany evropských křesťanů 2. občasná násilná evangelizace a tiché mlčení evropských křesťanů 3. kondomy, AIDS a stanovisko čce k tomuto 4. vysoký přírůstek křesťanů v Africe a ignorace tohoto ze strany evropských křesťanů Děkuji, zdraví řadová ovečka z čce

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód