Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: K plánům vybudovat studentskou kolej: Což raději WG v pražských sborových činžácích?

Od: Anonym: David Šorm <> ( ---.cz )
Kdy: 26. 02. 2009 16:29
Předmět: Re: K plánům vybudovat studentskou kolej: Což raději WG v pražských sborových činžácích?

Každá cesta má své výhody a nevýhody. Když jsme bojovali proti zrušení Jirchář, argumentovali jsme komunitním životem studentů a profesorů (večery, semináře, společné jídlo). Tam se poznávali lidé z různého prostředí, různých zájmů a různých církví. Nemnoho z nich zjistilo, že v ČCE se žije "O něco svobodněji". Jsem rád, že ETF je akademickou půdou, ale chybí mi protiváha seminárního typu - komunita, společenství, formace + jasné místní zázemí pro studentského faráře. Jircháře se svou vzdáleností k ETF jsou neopakovatelné. Líbí se mi projekt WG, protože je dynamičtější, variabilnější, petřejší a nejspíše také levnější. A líbí se mi návaznost na praktický sborový život. Někteří studenti mají tak možnost poznat zase něco jiného, než svůj sbor a ušetřené peníze se mohou investovat do toho komunitního života. P.S.: každý dům potřebuje i peníze na údržbu a další investice!!!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód