Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Věroučná neomylnost, tresty za porušení pravidel

Od: Anonym: Milda Fanta---.tartarnet.cz )
Kdy: 25. 07. 2005 10:12
Předmět: Re: Věroučná neomylnost, tresty za porušení pravidel

Ahoj Petře, napsal jsi: "Souhlasím však v tom, že lidé v naší církvi jsou často vlažní. Nekladu to ale za vinu liberální teologii či žádným nebo měkkým trestům za porušování etických a věroučných pravidel." Jestli jsou lidi v ČCE časo vlažní, nespadlo to na ně z nebe. Odkud to vzali? Všechno má své kořeny. Tvrdil jsem, že za vlažný, nechutný stav ČCE nemůže totalita, ale sama ČCE, protože Kristus chce církev a sbory žhavé jako oheň nebo ledové jako kámen. Nebudu mluvit akademicky a proto jsem vybral 2 konkrétní prvky. Liberální teologie má v ČCE takové projevy, jak jsem je popsal. Jejich plody jsou nevěra, nikoliv tolik v ČCE oslavované kritické myšlení. Duchovní stav, čemu věřím a podle čeho jednám, se poté promítá do všedního života. Druhé zaklínadlo vedle termínu kritické myšlení, používané v ČCE, je svoboda. Jenže místo toho vidím v rodinách evangelíků závislosti u teenagerů, hledání partnerů mezi nevěřícími. Skepse a závislosti- to je voňavý evangelický život? Netvrdil jsem, že by stav vyřešilo tvrdé trestání farářů. Pravda je, že řada z nich by v jiných evangelických církvích nemohla sloužit, protože není normální vést 100 lidí ve sboru a nedokázat nadchnout pro Krista čtyři vlastní děti nebo tvrdit, že Jordán při Jozuově přechodu byl mělký a kněží tančili s truhlou po kamenech.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód