Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: diskuse

Od: Anonym: Milda Fanta---.tartarnet.cz )
Kdy: 21. 07. 2005 16:22
Předmět: Re: diskuse

Uvedl jsem liberální teologii a odpadlé děti farářů záměrně a vím, že pokud je církev zdravá, nezastaví ji nic. Možná pozdrží, možná potrápí, ale nezastaví. Stav lidových církví v ČR není v první řadě plodem nacismu a komunismu, ale duchovního stavu. Nejdříve jsem uvedl liberální teologii, která otrávila kořeny ČCE. Jestliže se někdy tato církev hlásila k luterství a kalvinismu, dnes to musí dělat pravděpodobně ze zvyku. Řada farářů odmítá mluvit o jistotě spasení, někteří berou Krista jako morální vzor a nejsou si jisti vzkříšením. Někteří jiní vysvětlují rozmnožení chlebů jako vytažení svačin z batožin nebo jiní tvrdí, že dětem se musí nechat od útlého věku svoboda. Uvádím tyto jednotlivosti proto, aby vyvstalo, že problém ČCE je nevěra, neochota vzít Boží slovo vážně. Jestliže jsem jako druhou věc uvedl odpadávání dětí farářů, uvedl jsem to proto, že "když není někdo schopen vést svou rodinu, jak se může starat o církev?". V ČCE je to normální, některé z dětí farářů jsou rozvedené, fetují, mají nemanželské děti… Platí to i o členech rad starších. Zůstávají na svých místech. Za to komunismus nemůže. Ubohý duchovní stav oslabuje ČCE, nikoliv 40 let totality.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód