Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Homofobie biblických textů

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 28. 09. 2021 20:30
Předmět: Re: Homofobie biblických textů

Milý Čestmíre, nevím, v jakém smyslu se zastáváte nějakého svého spolužáka se dvěma VŠ, tady mi pravděpodobně něco uniká. "Exegetickou debatu biblických textů" za přítomnosti vás a faráře Wrany musím ovšem s díky odmítnout, přinejmenším pro geografickou vzdálenost, navíc toho jsem opravdu dalek, abych se dobrovolně scházel s takovými, jak to povědět slušně?, takovými osobnostmi jako je Aleš Wrana. To by mě opravdu nemohlo nijak obohatit.
Není užitečné předstírat, že Českobratrská církev evangelická nemá s exegezí systémový problém. Zaprvé je potřeba si zacpat nos a poslechnout si nějaká kázání, nebo si kázání z ČCE přečíst (faráři bývají často tak úděsně nekritičtí nebo snad oprsklí, že své kazatelské výrobky věší dokonce na všemožné sborové weby, takže je možné se na té hrůze také s hrůzou popást - omluva menšině těch, kterých se tato má příkrost netýká). Zadruhé jste si jistě všiml, že tu jsou opakovaně mazané mé interpretační poznámky k Ř 1,18-31 a k homofobním ostnům této pasáže. Takže si opravdu nepředstírejme, že v ČCE zažívá exegeze a hermeneutika nějaký rozkvět.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód