Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Uzdraví Bůh každého, kdo věří?

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 09. 09. 2021 11:44
Předmět: Re: Uzdraví Bůh každého, kdo věří?

Bavím se velmi. Především vám vůbec nevěřím.
Když někdo napíše "k evangelické tradici ČCE patří svoboda a volnost projevu, toho si osobně velmi vážím", tak zrovna to je trolling jako z praku. Buď je někdo tak hrůzostrašně neinformovaný o realitě svobody a volnosti projevu v ČCE, a pak je jeho vnímání světa natolik zvláštní a šokující, že stejně rozhovor nepřinese nic racionálního. Anebo je naopak přiměřeně dobře informovaný a ví, že se těchto titulů ("svoboda a volnost projevu v ČCE") užívá stejně cynicky a otrle jako slova "přestavba" v jakešovském Československu.
Jsem si vědom, že kritika nevědeckých, diletantských a antihistorických nápadů, kterými se to nejenom v ČCE úplně hemží, není docela vítána. Tohle nemůže překvapovat nikoho, kdo odborně i prakticky studoval (absolvoval jsem studium religionistiky, kdysi), jak zachází nábožensky orientovaní lidé velmi často s realitou, s pravdou, se sebevědomím, s komunikací, s osobnostními poruchami a křehkostí, se svou biografií i se skupinovým chováním. Kognitivní nepoctivosti a poruchy tu bývají častými hosty, pořád mě to téma ještě nepřestalo zajímat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód