Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Uzdraví Bůh každého, kdo věří?

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 08. 09. 2021 20:23
Předmět: Re: Uzdraví Bůh každého, kdo věří?

Děkuji za lichometný závěr, kopíruji tady pro vás rok a půl starou zkušenost jistého Romana Skály, který ji uveřejnil zde na Evangnetu (23. 03. 2020 21:37):
"Tak např. letniční část JB se svého času neštítila zbytku JB, který se s ní neshodoval, vyměnit i zámky některých sborových domů, jen aby je získala pro sebe. Smutné. Kdo se asi ujal těch sborů, které se jaksi nevešly do láskyplného, bratrského a duchovního programu letniční části JB? No samozřejmě liberální a lidová ČCE. Svého času jsem byl členem ECM. Těm KS nejdříve přetáhla některé kazatele a pak i celé sbory, např. sbor v Ostravě. Tomu říkám ekuména v praxi.Tomu říkám "vanutí Ducha". Pominu i naprosto pomýlené a duchovně zvrácené seance KS v hale Slávie ve Vršovicích na počátku 90.let. A pak i později. S plným souhlasem a překladem Daniela Drápala, absolventa ETF UK. Velké plakáty po celé Praze tehdy slibovaly: Zázraky a uzdravení. Osobně jsem na některých byl. Dodnes je mi špatně z toho, když jsem viděl pána odněkud z východního Slovenska, který svou zrezivělou Škodou 1203 přivezl na tuto uzdravující seanci svou zcela nehybnou cca 18 letou dceru na lehátku. Hvězda večera: australský kazatel a uzdravovatel Steve Ryder si jí ani nevšimnul, za to si začal všímat toho, jak v Praze založit svůj vlastní sbor, když v rodné Australií už mu to nikdo tzv. nežral. A to už se nezmiňuji o tom, kolik tzv. samozvaných kazatelů se za ta léta vyčlenilo z KS a začalo si budovat své vlastní sbory s vidinou své vlastní církve. To je přesně ten vypjatý egoismus těchto lidí. Teologické vzdělání téměř žádné (zpravidla jen jakési rychlokurzy), duchovní vyzrálost minimální, ale touha ovládat a "spasit svět" velká. Zpravidla mají i početní růst, ale je to tzv. rychlokvašné, tudíž nestálé. Jak to dnes sleduji např. v AC, kázat tam mohou i manželky pastorů. Takže vlastně téměř všichni. Zvláště populární je, když někdo obdrží od Pána proroctví. Nejlépe v jazycích. Pak prostě musí být vyslyšeni stůj co stůj. Že je to nesrozumitelné, nebo naivní poselství? Klid, vždyť je to přece od Pána! Ne, děkuji."

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód