Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Potrat?

Od: Anonym: marta---.60.broadband13.iol.cz )
Kdy: 25. 08. 2021 21:08
Předmět: Re: Potrat?

Když někdo jde na potrat, nemusí se o tom vůbec nikdo dozvědět, ani církev.
Pro mě je církev skupina lidí odhodlaná sdílet intimní místo setkání člověka s Bohem, který je Pravda.
Církev, ve které bych nemohla být pravdivá, pro mě nemá smysl.
Některé fundamentalistické církve by vás v případě interrupce a provalení interrupce možná vyloučí nebo načas vyloučí.
Vyloučení je jedna věc. Druhá věc je zpověď, která otvírá téměř neomezené možnosti manipulace pomocí vyvolávání pocitů viny, zvlášť ve spojení s povinností každoroční zpovědi. Vlastně se s jinak oponenty shodneme, že (i) žena by měla být schopna odolávat okolním tlakům, odejít ze zpovědnice, pokud ji zpovídající nutí k potratu nebo čemukoli jinému proti jejímu svědomí. A z komunity i církve, pokud dané prostředí rozpozná jako toxické.
Chtěla byste snad být v církvi, ve které vás nejsou schopni účinně pochopit, podpořit a nesoudit?
Když jsem se poprvé setkala s obětí domácího násilí, chovala jsem se jako idiot. Z vlastě nic neříkajících slov jsem nerozpoznala to nevyřčené, co teď nazývám domácím násilím.
Nikdo z nás nedokáže vždy účinně pochopit, podpořit a nesoudit. Spíš jde o to, jestli jsme schopni se 'vzájemně posilovat ve víře'.
Můžete pak přejít do jiné církve, nebo do žádné církve?
Ano, vím. Nechci tady uvádět svou domovskou církev. Nejsme ve sdílení tak daleko, abych s nimi měla tyto názory předem prodiskutované. Píši sama za sebe.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód