Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Prague Pride 2020 s/bez ČCE

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 17. 08. 2021 15:25
Předmět: Re: Prague Pride 2020 s/bez ČCE

Ladislav Cajthaml napsal(a):
   >   > Aha, takže na mladé nijak nebudete tlačit, jak mají správně žít, ale  mně  > tady v každé druhé větě  > určujete jak si mám doplnit vzdělání a vyjadřovat se tak, abych více  souzněl  > s Vašimi debilními vývody?  > POkud chcete držet image demokrata, tak začněte znovu, úplně od nuly.  Není  > to ale příliš křesťanské, v Bibli je to gró jinde, než v lidské  > individualitě.  >   >    "Aha, takže na mladé nijak nebudete tlačit, jak mají správně žít"  - co to je za nápad, tlačit na mladé, jak mají správně žít? Kdo se mě o to  prosí, abych na něj tlačil, jak má správně žít? Oni snad - mladí? K tomu  nemám legitimitu ani prostředky, abych někoho na potkání učil, jak má  správně žít, leda vlastním chabým příkladem. Jak já mohu vědět, co to je  správně žít?    "ale mně tady v každé druhé větě určujete jak si mám doplnit vzdělání a  vyjadřovat se tak, abych více souzněl s Vašimi debilními vývody?" -  protože navzdory své skepsi ohledně toho, jak někoho druhého učit umění  správného života, se těžko mohu smířit s tím, že jsou nějaké děti vydané na  milost někomu tak nekompetentnímu, charakterově i inteligenčně pochybnému,  jako jste vy. Ve své pozici můžete napáchat nezměrné škody a mnoho zla.  Třeba máte ve třídě dítě, které tápe ohledně své sexuální orientace, je  křehké a nehotové - a vy ho obdařujete komenty, které tu štědře rozdáváte.  My ostatní dospělí se tomu zasmějeme, ale náctiletí jsou v tomto jinde a  nevědí, jak zacházet s tlakem různých samozvaných manipulátorů. Čili mně je  vaše souznění se mnou úplně ukradené (mimochodem, jste pozoruhodně  vulgární), ale myslím v úzkostech na ty slabé a bezbranné, kteří jsou vám  vydaní nedobrovolně napospas. Navíc se tu prezentujete jako osoba  znepokojivě nenávistná, konpiracionistická, nevzdělaná, neschopná kriticky  pracovat s informacemi a obludně nesebekritická.    "Není to ale příliš křesťanské, v Bibli je to gró jinde, než v lidské  individualitě" - tohle je vaše oblíbené téma, už vám to tu bylo  rozporováno vícekrát. Pokud není gró Bible v lidské individualitě, tím spíše  nemůže být ve vaší individualitě a ve vašich úplně individuálních nápadech,  kterými nás tu oblažujete. Vy jste se zamiloval do fundamentalistického,  nesmlouvavého tónu Bible (2 tis. let starého) a s roztomilým zkratem jste  uvěřil, že jste povolán tuto fundamentalistickou tresť Bible tlumočit  druhým. No nejste. Bibli rozumíte velice diletantsky a zásadně vás tu  interpretačně sytí váš nezvládnutý narcismus.      
Tohle je pořád dokola to samé- když tady napíšu názor, který sdílím se "zralými" křesťany, pak ho nutně prezentuji při běžné hodině. Pan Cajthaml není schopen pochopit rozdíl mezi debatou zde a běžnou výukou na ZŠ. Vy sem nepatříte, doporučuji zopakovat střední školu, kde Vám vysvětlí jak vhodně volit způsob komunikace.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód