Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

Od: Anonym: hanak radek---.101.broadband7.iol.cz )
Kdy: 16. 08. 2007 13:11
Předmět: Re: ČCE a synodní dokument o homosexualitě

… a modlete se, přátelé, aby zrovna vám se nenarodil potomek s homosexuální orientací… Tahle věta je také řečena, jakoby homosexuál byl něco méně. Přečtěte si všechno, co jsem tady o tom psal, nechci se opakovat. Pro mne je to uzavřená záležitost, tzn., že jsem otevřený k jednání s každým i s homosexuálem. A souhlasím s tím, že ve společnosti je spousta lidí s jinými problémy. Vím o tom, protože takoví lidé do našeho sboru přicházejí. A že se tady cítí dobře? Zřejmě proto, že je radikálně odsuzujeme a že jsme líní se jim věnovat a pracovat s nimi, nebo ne? Bůh má pochopení pro každého, i pro homosexuála, ale On nabízí jiný život, znovuzrozený, proměněný, život ve svobodě od hříchu. A na tom trvám. Nejde totiž o to, jestli mám pravdu já, anebo vy, jde o to najít absolutní Pravdu. A ta, jak se domnívám, je obsažena v Písmu. Co je psáno, to je dáno. Je třeba být na základě Písma k sobě upřímný a nic si nenalhávat. Život ve lži není dobrý. A žít se zahořklým srdcem také nestojí za to. Já vám nepřeji to, co vy této církvi. Vymření. Naopak, Bůh vám žehnej a proměňuj ¨Váš život ke slávě Kristově. Radek Hanák

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód