Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: pro nepobavení

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 15. 12. 2020 08:14
Předmět: Re: pro nepobavení

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jiří Polák napsal(a):   jen víme, že  > Mohamedovo učení na rozdíl  > od Kristova k násilí nabádá.    Jirko, to je hnusné, jednostranné, zabedněné, co tady píšete. Vaše  nevědomost je někdy nebezpečná. A agresivita je už ve vašem způsobu  vyjadřování a křesťanské pýše. Nechcete si o tom něco pořádného přečíst? Ale  to byste musel opravdu studovat, vzít si Korán a vlastně i evangelium, i to  pojímáte jednostranně, a konkordančně hledat. Anebo aspoň nějakou studii,  ale pečlivou, o násilí ve evangeliu, v Novém zákoně, v Bibli, v křesťanských  dějinách, a v Koránu. Přečtěte si něco o období křižových válek a jejich  teologickém ospravedlňování, o soužití 3 náboženství v córdobském  chalifátu…
Korán jsem četl, je to slátanina kde jediné co dává smysl je opsané z Mojžíšových knih. Křesťanstvo má obrovskou výhodu, že se celkem poučuje ze svých chyb a násilí, byť páchané ve středověku vidí jako hřích a vyznává jej. Skutečný Bůh, Hospodin již skrze Mojžíše nabízí Izraeli volbu a přijetí Boha i Krista zůstává dobrovolnou volbou a pozváním v celém Písmu. Ne tak v Islámu. Vůbec, snažíte se mně "zašlápnout" jako naprostého nevzdělance- myslíte že jsem za celý život četl jen slabikář?? Nezúčastněně sem dávat argumenty o násilí stovky let zpátky jako odpověď na utrpení bratří a sester v současnosti na mně působí vyloženě hloupě. Vy jste na toto typicky neodpověděl, nechcete to vidět. Jen mi doporučíte ať si něco dostuduji. Nechcete to doporučit i těm, jejichž příbuzné muslimové perzekuují? Je zde řeč velkých problémech života křesťanů v zemích blízkého východu a Vy z toho jen "vyvaříte" moji nevzdělanost a tečka. Díky, to se Vám povedlo.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód