Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Milostný vztah

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 07. 12. 2020 13:21
Předmět: Re: Milostný vztah

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jak už vás odtud roky trochu znám, Jirko, pro vás by byl biblický model jen  tehdy, kdyby evangelická církev převzala důrazy a názor vaše. Já bych v ní  ovšem být nechtěl
No, tenhle Váš argument má vlastně univerzální využití. Čekal jsem spíš, že obhájíte instituci synodu. Zřejmě si někdo myslel, že "víc hlav víc ví", ale ouha, tohle v církvi moc nefunguje. Výsledkem je vše velmi obsáhlé, komplikované, na dlouhé lokte. Navíc někdy to , co "Synod ukládá" je trochu mimo. Přesto v ČCE poslušně zůstávám a se skřípajícími zuby trpím nekřesťanské praktiky, např. tu o které je toto vlákno. Částečně tím i hřeším, protože nesu kolektivní vinu této organizace i když se proti tomu vymezuji. Věřím že důležité je, co se děje v mém sboru a mém životě, i když pravdu úplně nemám, protože "ryba smrdí od hlavy". Co s tím nadělám? Kdyby bylo biskupství, tak ostře vystoupím a vyhodí mně. Takhle mohu vystoupit na synodu, kde se mi vysmějí, popř. ignorují. Synodní rada ignoruje, se staršovstvem i farářem jsme zajedno. To mi musí stačit. Výsledkem je, že jsme si často bližší s křesťany jiných denominací, než s mnohými evangelíky.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód