Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: neomarxismus a lidojedi

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 23. 11. 2020 17:05
Předmět: Re: neomarxismus a lidojedi

Taková interpretace křesťanů už tu byla ve starém Římě. Takže takovou interpretaci bych chápal, pokud věříme v přítomnost Kristova těla v Eucharistii, což je biblické. Nemám s tím problém, z tohoto úhlu pohledu kanibalizujeme na těle samotného Boha, jímž se živíme, abychom byli sami obživeni. Co se mi ale nelíbí je Vaše "rozšťourávání" v podstatě každého tématu na prvočinitele a výsledek je nulový. Nabídnete nějaká nová, neotřelá hlediska, ale úplně to ubije původní smysl a myšlenku.
Napadá mně k tomuto příklad stravování mého syna v naší školní jídelně (chodí do deváté třídy). On přijde, rokuje se spolužáky (a spolužačkami) ve vášnivé diskuzi, jídlo rozšťourá. Pak se dívá, jestli se já nedívám , vystřelí intergalaktickou rychlostí k okénku a talíř vrátí. Pak zmizí. Mně to štve- zaplatil jsem za jeho oběd, je to dobrý oběd! On ale symbolicky něco "ďobne", hodně rozšťourá a pak jídlo vrátí aniž by se normálně najedl. Pán Bůh zaplatil velkou cenu za Vaši spásu a je to moc luxusní a drahé "jídlo"! Tak se v něm méně šťourejte a více jezte!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód