Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: I takto může vypadat víra

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 01. 02. 2020 18:04
Předmět: Re: I takto může vypadat víra

Jiří Polák napsal(a):
   Anonym napsal(a):  > No ale co s těmi, co tu předvádí fanatické kreace? Argumenty nemají  smysl,  > utvrzují je v jejich pravdě, protože mají naučené, že jde o útok Ďábla  a oni  > musí tedy přitvrdit a obstát ve své víře.    Tahle myšlenka má smysl, nicméně je zde většinou uváděna jako konstrukt.  Pokud totiž kdokoliv vyhodnotí subjektivně nějakou odpověď jako fanatickou,  nebo fundamentalistickou,  zařadí ji do této skupiny a dále neargumentuje. Díky tomu pak smysluplná  diskuze končí.  Je jasné, že když přijmeme Krista a obrátíme se tak nezačíná žádný  "život na obláčku".  Naopak- tím že jsme tolik dostali je v nás vložena důvěra, abychom kromě  života víry, studia písma  a uctívání Boha používali rozum ještě aspoň 2x tolik a vše zkoumali.    Na lidech "zvenku" (tím míním lidi, kteří se s Bohem ještě  nesetkali) je však těžký úkol:  uvědomit si, nebo aspoň připustit, že máme vztah s živým Bohem. Pokud vše  jen cedí skrz jejich  rozum, nutně nás odsoudí jako pokrytce a manipulátory vždy. Pokud člověk  nepřipouští duchovní rozměr  a motivy, dosadí si k jednání křesťana svůj, egoisticiký smysl. A pokud je  to něco opravdu dobrého  a správného? Pak je to stejně egoisticky motivované, protože je v pozadí  touha po sebeuspokojení…  Bez Boha je prostě vše přízemní a z místa se nehneme.      
Tak to je pěkná blbost. Právě jsi odsoudil motivaci k dobrému u všech nevěřících či věřících povrchně, Tak já odpovím. Zažil jsem mraky tzv. znovuzrozených křesťanů, kteří činí dobré jen proto, že věří, že Bůh existuje a sdělili mi, že kdyby byly nevěřící, nic dobrého by nedělali a byli by svině. Takže mi bylo jasné, že svině jsou stále, jen jim strach nedovolí se svinsky chovat. Občas to však stejně nezvládli a svinsky se zachovali. Znám také mnoho lidí, kteří nejsou věřící a chovají se slušně a činí dobré věci a ne proto, aby se opájeli svou dobrotivostí, ale protože jsou soucitní a empatičtí.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód