Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: homosexuálové a evangelikálové

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 27. 01. 2020 13:45
Předmět: Re: homosexuálové a evangelikálové

J. Polák: Sám jste si vymatlal nějakou definici, sám s ní pak bojujete. Heslo "humanismus" na Wikipedii takovouto definici neuvádí, zřejmě ji nenajdete ani v žádném seriózním filozofickém slovníku. Vy jste potkal v církvi kdy naposledy přesně faráře nebo laika, který by tvrdil, že "středem a smyslem je člověk, nikoliv Bůh"? Pochybuji, že se tyto vaše vnitřní boje opírají o cokoli reálného, o jakési reálné setkání, o reálnou intelektuální výměnu, tím méně v církvi. Bojujete s dojmy, s vašimi dojmy. Pak ještě bojujete s nějakou satanizací, relativizací, liberalizací. :) Rozdíl mezi námi spočívá patrně v tom, že vy mě považujete za Satanova vyslance, ovšem já vás, stejně jako ostatní evangelikály, za žádné Satanovy sluhy nepovažuji. Já váš evangelikalismus i konkrétně vaše chování považuji za mimořádně hlupácké ve všech odstínech toho slova - za intelektuálně nedostatečné, za pyšné, za pošetilé i nedospělé. Ale evangelikály, stejně jako homosexuály, přijímám za bratry a pracuji na tom, abych je měl rád, abych k nim byl laskavý. Vůči homosexuálům mi to jde daleko snáz, protože oni zpravidla nejsou stiženi vašemi nectnostmi a pýchou zatěžující nejzákladnější komunikaci.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód