Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Vánoce

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 30. 12. 2019 20:44
Předmět: Re: Vánoce

Jiří Polák napsal(a):
   Ladislav Cajthaml napsal(a):  > Víceméně totéž, Jiří Poláku: Církev je v náhledu na prezidenta Zemana  > hluboce rozdělena, těžko tomu může být jinak, protože jinak tomu není  ani v  > jiných lidských společenstvích v ČR. Někdo s prezidentem sympatizuje,  někdo  > jím opovrhuje, nezapomínejme ani na ty, kterým je prezident Zeman spíš  > lhostejný. Rozdělena je církev i ve vztahu k EU, jejíž fungování je  navíc  > dosti složitou technikálií pro většinu z nás a zdaleka ne každý je  dobře  > informovaný o její struktuře a jejích kompetencích. Ale to všechno  stěží  > můžete nějak úspěšně řešit na křesťanském a církevním diskuzním fóru.  Tyto  > otázky jsou součástí světa a nás jako světských bytostí, nepatří k  dogmatu  > ani k vyznání víry. Vaše schematizující úvahy včetně mudrování, jak  > "nám" (nám? i mně???) Německo Zemana závidí, nepůsobí příliš  > věrohodně. Buď jste si je vycucal z prstu ve stylu "přání otcem  > myšlenky" anebo představují svědectví o velice specifickém  prostředí,  > ve kterém se pohybujete a o velice specifických a nečetných Němcích, se  > kterými jste hovořil.    Co si kdo vycucal, nebo nevycucal z prstu se můžeme hádat donekonečna, to je  ztráta času.  Já jsem volil Zemana jako to menší zlo, nijak nadšený jsem nebyl. Jsem rád,  že neudělal  žádný extra špatný krok, tu naši určitou "politickou izolaci"  vnímám spíš pozitivně.  Nicméně Ladislave máte naprostou pravdu v tom, že řešit zde svá politická  stanoviska  není úplně vhodné a je to asi zbytečné. Proto s tím končím a totéž  doporučuji i panu Skálovi,  kterého už nehodlám nijak dále přesvědčovat argumenty, je to zbytečné.  Myslete si co chcete,  hlavní je, jestli vyznáváte svá provinění, byli jste Kristem obmyti a  zachráněni pro věčnost. Na tom záleží!    
No to ale byly argumenty. Jestli takhle přesvědčujete i své žáky, tak Pán Bůh s námi a Zlý pryč. I s takovými učiteli jako jste Vy.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód