Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Vánoce

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 30. 12. 2019 19:43
Předmět: Re: Vánoce

Ladislav Cajthaml napsal(a):
 Víceméně totéž, Jiří Poláku: Církev je v náhledu na prezidenta Zemana  hluboce rozdělena, těžko tomu může být jinak, protože jinak tomu není ani v  jiných lidských společenstvích v ČR. Někdo s prezidentem sympatizuje, někdo  jím opovrhuje, nezapomínejme ani na ty, kterým je prezident Zeman spíš  lhostejný. Rozdělena je církev i ve vztahu k EU, jejíž fungování je navíc  dosti složitou technikálií pro většinu z nás a zdaleka ne každý je dobře  informovaný o její struktuře a jejích kompetencích. Ale to všechno stěží  můžete nějak úspěšně řešit na křesťanském a církevním diskuzním fóru. Tyto  otázky jsou součástí světa a nás jako světských bytostí, nepatří k dogmatu  ani k vyznání víry. Vaše schematizující úvahy včetně mudrování, jak  "nám" (nám? i mně???) Německo Zemana závidí, nepůsobí příliš  věrohodně. Buď jste si je vycucal z prstu ve stylu "přání otcem  myšlenky" anebo představují svědectví o velice specifickém prostředí,  ve kterém se pohybujete a o velice specifických a nečetných Němcích, se  kterými jste hovořil.
Co si kdo vycucal, nebo nevycucal z prstu se můžeme hádat donekonečna, to je ztráta času. Já jsem volil Zemana jako to menší zlo, nijak nadšený jsem nebyl. Jsem rád, že neudělal žádný extra špatný krok, tu naši určitou "politickou izolaci" vnímám spíš pozitivně. Nicméně Ladislave máte naprostou pravdu v tom, že řešit zde svá politická stanoviska není úplně vhodné a je to asi zbytečné. Proto s tím končím a totéž doporučuji i panu Skálovi, kterého už nehodlám nijak dále přesvědčovat argumenty, je to zbytečné. Myslete si co chcete, hlavní je, jestli vyznáváte svá provinění, byli jste Kristem obmyti a zachráněni pro věčnost. Na tom záleží!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód