Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Vánoce

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 30. 12. 2019 17:19
Předmět: Re: Vánoce

Jiří Polák napsal(a):
   Uživatel Evangnetu Roman Skála napsal(a):  >   > Jiří Polák napsal(a):  > > Ne ve všem má Semi, pravdu, to je jasné. Od revoluce už uběhlo let  a  > právě v  > > těchto letech  > > jsme také různým způsobem "zráli". Žel, ten hloupý  názor,  > který  > > přijímá bez výhrad různé  > > úchylné nápady, "úmluvy" a rezoluce EU je velmi  rozšířený i v  > naší  > > ČCE. Typická je protiruská nálada, otevřenost všem vlivům ze  západu,  > velmi  > > hlučná kritika vlády a prezidenta, přetřásání témat životního  prostředí  > a  > > velmi dehonestující způsob vedení diskuze.  > > Taková "pražská kavárna".  > >   >   > Podívejte, pane Poláku: nikdy jsem netvrdil,že EU je bez chyby. Hledat  však  > vzor v Rusku  > je velmi neprozíravé. Už K.H.Borovský řekl,že Rusko rádo nazývá vše  ruské  > slovanským, aby posléze ze slovanského udělala ruské. To bohužel Rusko  > praktikuje i nyní. Jeho mocenské choutky neskončily. A protože je  ekonomicky  > slabé, tak se to snaží dělat manipulací a pokusy o ovlivňování voleb na  > západě. Protiruská nálada je tedy na místě. A co se týče  > vlády a presidenta, slušný člověk (včetně evangelíků) se za ní prostě  musí  > stydět. Pokud máte nějaké známé v zahraničí, tak se jich zeptejte na  > názor na našeho presidenta a Bureše. Třeba Vám konečně otevřou oči.  > "Pražská kavárna"? To je pojem zakomplexovaných lidí, kteří  nikdy  > nebyli schopni tento pojem přesně definovat. S o to větší chutí jej  > všakpoužívají. Je to takový jejich "šibolet".  > Děsím se toho, že člověk s takovým myšlením jako Vy má možnost  ovlivňovat  > mladé lidi. Je to velmi smutné.    Máme prezidenta, který nás zřejmě nikam dopředu neposune, ale také snad  nezaprodá ničemu, co by pak už nešlo vrátit zpátky. Pokud se dívám na to, co  se děje např. ve Skandinávii, nebo Anglii, tak jsem velmi rád, že žijeme  tady. Máme totiž stále svobodu. Němci nám Zemana závidí,  protože se vzhledem k politické situaci v současnosti bojí svůj nesouhlasný  názor s uprchlíky vyjádřit nahlas. Kdo je v opozici, je označován za  nacistu. A to není jediný problém.  Ohledně Ruska- byli jsme jím tak dlouho okupováni, že si snad dáme pozor na  to, aby se to neopakovalo. Není však třeba pro změnu ztratit svobodu v  područí EU, která také zkouší,  co státy ze své suverenity budou ochotny obětovat (je možné že to nechcete  vidět).  Pojem "pražská kavárna" není z mé hlavy, je používán i politology.  Všichni takoví jsou tedy podle vás zakomplexovaní…aha, to je tedy argument  :)  Vy byste mně za odlišné názory než máte nejraději zbavil funkce v církvi i  zaměstnání-  tak to čtu mezi Vašimi posledními řádky- tím sám prezentujete svoji  "úžasnou" úroveň porozumění a tolerance.      
Prezident Zeman se nás snaží dlouhodobě zatáhnout na východ, to je snad každému normálně smýšlejícímu člověku zřejmé. Zcela zřetelně o tom vypovídají např. jeho četné kontakty s tamními soudruhy a zahraniční cesty tamtéž. To je prostě objektivní fakt. To není věc názoru. Všimněme si, že západní civilizované demokratické země jej už delší dobu ignorují. Nikdo jej tam nezve. Na prstech jedné ruky byste spočítali, kolikrát tam za své volební období byl. Co se děje ve Skandinávii, nebo Anglii? Pouč te nás pane Poláku prosím. Jsou to stabilizované demokracie, kde spousta našich spoluobčanů studuje (včetně dcery Zemana) a pracuje. A jsou za to tamním zemím vděčni. Zřejmě je Vám lito, že do Ruska se za prací ani studiem nikdo od nás nežene. Ale to pláčete na špatném hrobě. Že v Anglii a Skandinávii nemají svobodu? Doporučuji Vám zout ty Vaše učitelské bačkory a vydat se tam osobně. To Vaše „gaučové” poučování je k ničemu. Já mám z těchto zemí na rozdíl od Vás osobní zkušenosti. Němci nám závidí Zemana? Vy si opravdu cucáte ta Vaše moudra z prstu. V tom má br.Cajthaml plnou pravdu. Německu se nyní ekonomicky velmi daří – další rok mají výrazný přebytek rozpočtu, a to i přes milion přijatých uprchlíků. Srovnejte s rozpočtem v ČR, který nám tady zařídil Bureš s přitakáním Zemana, a to i bez uprchlíků. To by Vás mělo zajímat. Projídáme totiž svou budoucnost. Navíc AFD se v Německu slábne a drolí. Žádná katastrofa se tam po počátečních problémech s uprchlíky nekoná. To Vás musím zklamat. Celkově je tam nálada mezi lidmi dobrá (před několika týdny jsem se odtamtud vrátil). Ty Vaše povídačky si tedy raději nechte pro méně informované. Nejasný pojem (má totiž několik možností výkladů) „pražská kavárna” zde znovu oživil Zeman a jeho Ovčáček, nikoli politologové. To se opět pletete. Pane Poláku, tady se vůbec nejedná o Vaše a mé odlišné názory. Tady se prostě jen jedná o Vaši nechuť k objektivním informacím. Žijete jen z jakýchsi Vašich pocitů a občas to proložíte cucáním z prstu. Pro to já porozumění opravdu nemám. To máte zcela pravdu.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód