Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdo chce zavřít kavárnu Marathon?

Od: Anonym: Jan Sobeslavsky <> ( ---.191.broadband2.iol.cz )
Kdy: 05. 10. 2006 14:23
Předmět: Re: Kdo chce zavřít kavárnu Marathon?

Tak muj definitivne posledni prispevek :-), jako reakce na Janu.
Osobne si myslim, ze by v onom prostoru, pokud fakultu nejak extra netalci penize, mel byt nejaky druh "marathonu". Cili neziskovost - studentska kavarna. Tim, ze jsem konstatoval, ze je marathon v budove verejne instituce - vysoka skola bych povazoval za samozrejme, ze by se tam kourit nemelo - nebo by tam mel byt predevsim nekuracky prostor. Jsem ale realista, tak si myslim, ze se tento koncept prosadit vzhledem ke kuracke loby nepodari - byt je to postavene na hlavu. To ze pak prijde min lidi: - a, neverim tomu (daj si cigaro pred fakultou a kafe vevnitr) - b, nemluvili jsme tady o neziskovosti…?
Shrnme celou diskusi a me argumenty:
- komercnost vs. nekomernost (jsem pro nekomercnost, jsou-li prostredky) = kavarna ci jine zarizeni pro studenty.
- Kavarna kuracka (komerce - byt o tom pochybuju + vyse jsme vyloucili) vs. kavarna nekuracka (zdravi pobyvajicich, skutecnost umisteni v budove najimane verejnopravni instituci) = jednoznacne mi vychazi kavarna nekuracka
(nezahrnul jsem pohodu kuraku=nepohoda nekuraku a naopak, v popoulaci je 40 procent kuraku 60 nekuraku, jaka je situace mezi studenty ETF si nedovedu odhadnout, ale i kdyby jich byla vetsina - pak viz muj vyklad toluen…).
Konecne na zaver: jsem zvedav, jestli se cela zalezitost nekam pohne a jak bude maraton vypadat za 5 let. Moc neverim tomu, ze se situace nekam pohne. Polokomerce zvitezi a s ni i kuraci. Takze se, pratele nikotinu nebojte :-) a ja to tam obcas, az pojedu do Prahy zavzpominat na studentska leta preziju a i kdyz mi vase koureni vadi, tak vas mam rad :-)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód