Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: h.

Od: Anonym: A.R. <> ( ---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 17. 12. 2018 22:09
Předmět: Re: h.

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Pane AR, ptáte se, "proč bychom to měli řešit?", totiž že Bible  odsuzuje homosexualitu? Rozhodně nečekám, že byste to řešil vy, když jste  sám nevěřící a Bible pro vás není autoritou. Ale vězte, že jste na foru, kde  to lidé většinou mají jinak, a někteří bychom řekli, že máme rádi Pána Boha  a Bibli. A pro mnohé z nás prostě je problém, jak se s tím příkrým biblickým  odsudkem h. vyrovnat. - Váš podiv "proč bychom to měli řešit?" mi  připadá, jako bych se já octl na nějakém chatu mezi gayi, a podivoval bych  se, proč tam chlapi pořád řeší, že je nemiluje nějaký jiný chlap. "Proč  bychom to měli řešit?" Copak je tohle důležité? Důležité je jen, získat  si lásku ženy, říkal bych si třeba ve své omezenosti.
To, že věřící mají rádi bohy a své knihy, chápu. Ale proč mají tendenci napadat všechno, co se těmi knihami a bohy neřídí? K seznamce bych to asi nepřirovnával, je to velmi individuální. Ale jak jsem poznal, tak se věřící vyznačují hlavně tím, že nemají rádi nic, co se vymyká těm svatým knihám. Vždyť přece nikdo není schopen splnit požadavky Bible do puntíku. Podle mě je důležité, že nelžu, nekradu, nepodvádím, jsem čestný a spravedlivý, zastávám se slabších, mám smysl pro spravedlnost. To, s kým v noci spím, by mělo být vedlejší. Nebo je to prostě tak, že si lidi řeknou "jsi prostě teplej a víc nás nezajímá"? Už je nezajímá, jak jsem prospěl společnosti, jak se mi daří v práci a tak dále. Je to sice hodně zjednodušené, ale spousta lidí takhle uvažuje. A to nechci.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód