Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: manželství

Od: Anonym: Anonymní--- )
Kdy: 20. 11. 2018 07:29
Předmět: Re: manželství

Martin Janča napsal(a):
 Ahoj anonymní dívko. Podle nás v této diskusi si dělej co chceš, jenom to  nenazývej manželstvím nebo rodinou. Ale když mám říct za sebe, tak já tě  nenazývám promiskuitním deviantem, ale myslím si, že porucha to je. Nevím,  co to máš za týrané děti, ale o adopcích něco vím, tak musím říct, že na  děti z děcáků se čeká v pořadníku, tedy o nějakým zachraňování opuštěných  dětí homosexuály nemůže být řeč. Leda by sis adoptovala děti těžce postižené  nebo rómata, ta k mání jsou. Ovšem nemyslím si, že by byli homosexuálové  většími zachránci neadoptovatelných dětí mež jsou lidé ostatní. Asi nejsi z  naší církve, tak ti možná utíká kontext těchto diskusí. My totiž tady  neřešíme homosexuály, my řešíme postoj této církve ČCE k homosexualitě.  Řečeno stručně, pokud se něco nazývá církev, tak to nemůže podporovat ideje,  které jsou pro církev cizí. Zde patří manželství homosexuálů, adopce  homosexuálů, život na psí knížku, rozvody…, co vše tato církev schvaluje a  podporuje. To je to, o co nám tady jde. Ona ta řešení jsou tady pro ČCE dvě:  buďto bude církví, nebo ať si z názvu odstraní slovo církev.
Podle toho, co píšeš, nevíš nic. Na adopci z děcáků se nečeká, protože o adopci starších dětí není zájem. Adoptují se převážně děti do dvou let, tj. z kojeneckých ústavů, a na ty fronta je a to z důvodu, že těch dětí, co jsou právně volné, je minimum. Většina dětí není právně volných a tak mohou jít pouze do pěstounské péče. O právně vázané děti na biologickou rodinu není zájem. O dlouhodobou pěstounskou péči tedy zájem není, dlouhodobých pěstounů je málo, resp. těch, co si jsou ochotni vzít cizí dítě do péče, je minimum. Až 80% dlouhodobých pěstounů jsou z biologických rodin a berou si "své" děti. Takže většina dětí z děcáků se nikdy nedočká "své" nové rodiny. Pro naše děti, které jsme si vzaly do pěstounské péče nikdo v republice zájem nejevil a rádi vzaly sociální pracovnice za vděk homosexuálním párem, jako jsme my. Takže mi nevyprávěj, jak je zájem a já si vymýšlím. Bylo mi řečeno od úřadu, že kdybychom si ty děti nevzaly my, zůstanou trvale v ústavu. Tak kde jsou ti spasení zbožní křesťané? Jen se tu zbožně plká.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód