Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Kdo chce zavřít kavárnu Marathon?

Od: Anonym: Jan Sobeslavsky <> ( ---.191.broadband2.iol.cz )
Kdy: 29. 09. 2006 14:46
Předmět: Re: Kdo chce zavřít kavárnu Marathon?

Nechtel jsem se uplne zapojovat do diskuzi, ale kdyz uz jsem zacal… Maraton, kavarna ci osvezovna ci jak to nazvat, ma jedno specifikum - je to kavarna v budove ETF UK a jsem hluboce presvedcen, ze toto ji preducuje k tomu, ze by mela: - a: byt prijemnym prostedim relaxace pro studenty - b: vydelat (coz je mozna tezky protoze studaci jsou a vzdycky byly socky) Vysoka skola je instituci verejnopravni korporaci. Maraton by dle meho nazoru jednoznacne mel slouzit jako jeji doplnek - jako kavarna sui generis. Cili - na prvnim miste by nemela byt pouze otazka zisku, ale take jakychsi principu, otazka toho, jak ma takova vysokoskolska osvezovna vypadat. Na to se nazory pochopitelne ruzni. Nicmene nutno dodat, ze z toho, co jsem videl po svete a v nasi vlasti - je Marathon suverene nejzahulenejsi prostor (neuvedomuju si jiny prostor v budove nejake z mnou navstivenych fakult, kde by se kourilo - ostatne i kolega kurak pripousti, ze by mu to az tak nevadilo - a poukazuje na Jabok) a rekneme, ze v nabidce neni zrovna nejpestrejsi. Nepochybuju, ze to tak znacne casti studentu vyhovuje, znacne casti nevyhovuje - tvrdim jenom, ze principielne by studenstka kavarna mela vypadat jinak. Ze to je mozne a nemusi to byt ekonomicky nezajimave a zdaleka to neni tak naivni, jak pise kolega anonym pode mnou, je mozne shlednout napr. na FSS ci fil. fakulte MU v Brne. Principielne je pro me proste Marathon spatne vedenej a vzdycky mi to na nem vadilo - nemam proti nemu nic jako proti kavarne, ale mam cetne vyhrady proto, ze neni onou kavarnou sui generis. Paklize nam pujde poouze o zisk - pak bych se ptal, proc ne advokatni kancelar (studenti tam mohou resit sve problemy s odvolanimi), holicstvi (mohou se nechat strihat), sexshop… - to by mohlo vynest daleko vic. Ja osobne bych smlouvu dojel a cely to pak prekopal - vyberovy rizeni a jasna predstava. Ostatne alespon sprava budovy je jiz rizena ponekud standartnejsimi zpousoby. Konecne jeste k tomu nekuractvi: ano, v CR to zakony umoznuji. Jsem absolutne smiren s tim, ze se v Marathonu kourilo a kourit bude - je tu mocna marathoni kuracka loby stamgastu, ktera do nej chodi a ta si sve privilegium vzit neda a ti co by tam eventulene pote casteji chodili se tezko takto semknou. Nicmene opakuji: - muj primer z toluenem se netykal jeho zakazanosti ci povolenosti zakony CR, ale vlivu na zdravi okolosedicich - z hlediska vlivu na zdravi okolosedicich neni myslim potreba vest diskuzi (Drogovou a danovou politiku statu v oblasti tabaku, alkoholu a drog tu nebudu rozebirat). Sem smiren s tim, ze nabidka-poptavka funguje v ulicich (byt i tam je to dle meho nazoru zalezitosti onech stamgastu a je dale otazkou, zda by trh nemel stat zakony regulovat - jak se tomu deje v pripade drog a v nekterych statech EU prave i cigaret) nicmene nejsem smiren s tim, ze v prostorach vysoke skoly neni zadna "zdrava" kavarna - nekurak - ten, kdo si nenici zdravi nema kam jit…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód