Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: (ne)diskuse

Od: Kazatel ČCE Jiří Tengler <>
Kdy: 31. 12. 2017 02:10
Předmět: Re: (ne)diskuse

Julo,
co jsem překroutil? Všiml jste si, že jsem se se nevyjadřoval k homosexualitě či k manželství, ale k vašemu způsobu argumentace? Dovolil jsem si ukázat neprůkaznost vašich tvrzení. Používáte logiku, která kulhá. Proto jsem v jejím stylu zvolil příměr, který staví skutečnost na hlavu.
Když se podíváte na mé příspěvky zde na Evangnetu, týkají se převážně kvality argumentace. Obhájcům homosexuality vytýkám, že se řádně nevypořádali s autoritou Písma, když dělají závěry, jaké dělají. Odmítačům homosexuality vytýkám, že používají neprůkazná tvrzení, z kterých nic nevyplývá. (Například vy se v posledním příspěvku se dovoláváte starobylé letitosti: "Postoj cirkvi k homosexualite je tisicky rokov rovnaky" a "Nasa synoda iba potvrdila, co je platne dve tisicky rokov". Stáří není ani argumentem pro, ani proti. Spousta starých přístupů byla špatných - římská církev skoro 2000 let fedrovala latinu, po tisíciletí existovalo otroctví, ještě před pár desetiletími zbožní křesťané hlásali rasovou segregaci, mnohde ještě dnes jsou uplatňovány tělesné tresty. Když o něčem řeknete, že to tak leta letoucí bylo, není to pro mne přesvědčivý argument. Instituce manželství potřebuje dnes lepší zdůvodnění.)
Mezilidské vztahy jsou velmi křehké na to, abychom je ohrožovali ledabylým mluvením, psaním a myšlením.
Pokud jde o uhýbání, neodpověděl jste mi ještě na mé otázky.
A nakonec: Bratr Pavlús nebyl jed. Bázlivě připomínám, co říkal Kristus - Mt 5,22.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód