Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: (ne)diskuse

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 22. 12. 2017 10:36
Předmět: (ne)diskuse

námět pro správce stránek: Proč mají mít lidé se skrytou identitou právo diskutovat na stránkách, které chtějí být zároveň slušné? Aby tu měly šanci zaznít i názory, keré třeba nejsou populární, nebo jsou okrajové, a pro které by mohl být jejich autor vysmíván. Aby mohl psát i ten, kdo se třeba neumí vyjádřit přesně, aby se nestyděl vstupovat na fórum, které se tváří hoch-teologicky. A další podobná oprávnění by mě asi napadla. - To, co tu však křiklavě předvádí troll Janča, je pro mě daleko za mezí slušnosti a legitimnosti, a takové příspěvky bych rovnou mazal, jestli na to máme síly. Vím, že ta hranice mezi legitimností a nelegitimností je velmi citlivá, že se tu ozve křik, že se mazáním dopouštíme cenzury, a sám jsem se v posledních měsících pokoušel s Jančou i diskutovat, ale to co píše v poslední době on, je už jenom trapné a ostudné. (Spojuje svou obsesi s lešenářskou firmou, s výukou v nedělce, s pronájmem bytu na faře…) To přece musí urážet nejen lidi s h. orientací, to uráží i nás, evangelíky, kteří se snažíme o myšlenkovou otevřenost. To není ani dílčí pravda o naší církvi. Ještě jednou se opakuji: po dlouhých úvahách (a opakovaných pocitech studu nad tím, co se tady objevuje) jsem jednoznačně pro to, aby se jeho příspěvky mazaly.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód