Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Může vykládat Bibli jen absolvent ETF?

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 11. 2017 20:58
Předmět: Re: Může vykládat Bibli jen absolvent ETF?

Zdravím vás, pane Daniheli. Jsem rád, že jste se objevil, protože jste tu moji "zapeklitou" otázku pro vás vzal (věřím, že z roztržitosti) oklikou přes psychologii. Nyní, když tady jste, pokusím se položit vám ji znova. Nevadí mi, když ji případně doplníte postřehy z různých humanitních disciplín směrem k mé osobě, ale nevynechejte, prosím, to gró odpovědi. Tedy otázka na vás zněla:
Hovořil jsem s kazatelem CB o homosexualitě a ten se pohoršoval, jak může někdo říkat, že homosexualita je v poho, když Bible přece "naprosto jasně říká, že její činění Bůh odmítá". A teď co s tím, když to řekl kazatel? Neměli by číst a interpretovat Bibli ani kazatelé CB, protože nemají ETF a naši ordinaci? A co víc, co takový teolog, magistr, z Evangelikální fakulty Univerzity Mateja Bela na Slovensku, ten také nemůže interpretovat Bibli, neboť jeho fakulta to učí jinak ("fundamentalisticky") než ETF? To je zášmodrch, co s tím? Kdo je oprávněn autenticky vykládat Písmo? Nemá nakonec to právo katolická církev, která Písmo napsala, která rozhodla o jeho kánonu, která je interpretuje 2000 let? Ovšem KC praktikovanou homosexualitu také neschvaluje…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód