Odpověď na příspěvek: Re: Kalich je tajemství

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 17. 06. 2020 09:51
Předmět: Re: Kalich je tajemství

Jirko, s tímto pojetím slova zástupnost jsem se zatím nesetkal. Můžete to prosím rozpovídat? Co znamená "dokonce jsou na to leckde i důrazy"?
S nějakým předpokladem duchovní nezralosti se asi také v evangelické církvi potkávám. Asi tam, kde se farářovi dává příliš teologické autority, jako by člen sboru nemohl sám Bibli dost porozumět. A jako by měl být farář obdařen všemi charismaty, zatímco my členové jsme takoví obyčejní.
Na druhé straně bych ovšem hned dodal, že se u členů v jiných věcech dospělost předpokládá. Jsou vtaženi do řízení církve. A zrovna také u tématu, které je probíráno tady: jedinec přistupuje k večeři Páně, a teď je to mezi ním a Kristem, a mezi námi, kteří kolem stolu Páně stojíme. Tady žádný předpoklad dětinskosti nevídím. Vy ano?