Odpověď na příspěvek: Re: Odpověď Janu Kupkovi na jeho Reakci

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 27. 03. 2020 08:05
Předmět: Re: Odpověď Janu Kupkovi na jeho Reakci

Píšete, že jste překvapen, co všechno nás nyní zaměstnává. Asi vás překvapilo, že tu kdosi napsal, že by možná faráři neměli dostat platy, když teď nic nedělají. Byla to provokace, brzy přiznaná. Postavená na jednom příkladu, který tu napsal kdosi jiný, že se jejich farář teď zamknul na faře a nikdo o něm neví. Což může být fakt.
Mají se takové věci psát, nebo nemají? Jo, tohle prostředí internetové diskuse může být někdy divoké, nezaznívají tady jenom věci korektní. Některé meze to mít má: aby se tu lidé neuráželi, aby to nebylo sprosté, aby tu nebyly zjevné nepravdy. Ale jinak si myslím, že je dobře, že se tu semele leccost. Protože v oficiálním církevním životě se často pěstuje taková korektnost, kdy se lidé některé věci stydí či bojí říct. A o mnoha věcech se pak mlčí. Což neznamená, že by lidé tyto názory neměli. Jen je neřeknou a dají to třeba farářovi vyžrat jinak.
Ještě jednou říkám, uvědomuji si, že tohle prostředí je divné. Když však mám dojem, že se v církvi málo diskutuje, že si rozdělení moci i v evangelické církvi vynucuje nějakou bezúhonnost témat a názorů, a mnohé názory potlačuje, jsem rád i za toto fórum