Odpověď na příspěvek: Re: K tem penezum

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 27. 05. 2009 10:09
Předmět: Re: K tem penezum

Tak to je dobře, že ani nejsme vepři.
Konkretizovat to zatím netřeba. Ostatně i tam, kde se na tomto základním principu shodneme, nevylučuje to nějakou šavlovačku. Potíž je vůbec vzít tento rozměr našich rozhodování v úvahu. Na první pohled to je triviální až banální. Fakticky však hledání Boží vůle z našeho církevního rozhodovacího procesu tiše vymizelo. Možná i proto, že telefon nikdo do nebe nemá a Bible jako zdroj poznání této je předmětem iterpretací (Mt 4,6; J 7,50-52). Přesto jsme neměli na něj tak rezignovat. Z tohoto pohledu je názor lidu i církevního irelevantní, ať už se Vás tím dotknu sebevíc. Ale v záplavě falešného "demokratismu" začaly hrát úlohu "boží vůle" v politice nejrůzněji zmanipulované "průzkumy veřejného mínění", a zdá se, že se to přelévá i do církve. Jen aby nedošlo k nedorozumění - demokratismus není demokracie, leda pervertovaná. PRoti demokracii nic nemám.
Přiznávám se, že ač farář, ČCE "skrz naskrz" ani nálady v ní zmapované nemám. To byste toho po nás chtěl moc.