Odpověď na příspěvek: K tem penezum

Od: Uživatel Evangnetu Tomas Cvrcek <>
Kdy: 24. 05. 2009 23:13
Předmět: K tem penezum

Sorry, ze zase rejpu, ale neda mi to.
Je-li tedy hlavnim problemem CCE vztah k penezum, jak v clanku pise a v komentarich dovysvetluje autor Tomas Molnar, jake je tedy rozlozeni nazoru na tuto otazku v nas cirkvi? Je vetsina proti oddeleni, nebo je to vetsine jedno? Nebo je snad vetsina pro, ale je to mlcici vetsina? Tady na evangnetu mam pocit, ze je docela dost tech, kteri povazuji oddeleni od statu ve vecech financnich za zadouci vec, ale mozna, ze ve zbytku cirkve to tak neni. Mam k dispozici nejakej pruzkum nebo nejakou souvislejsi radu vysledku hlasovani ze zasedani synodu nebo tak nejak?
A pokud bychom my, kteri takove financni oddeleni zastavame, chteli, jaka existuje systemova cesta, jak se takovy nazor da prosadit v cirkvi? Sorry, ze se na to ptam, ja na ty rady a organizacni pravidla nejsem.
Jinak, ja si myslim, ze ta misijni aktivita nakonec tu financni otazku dosti primo ovlivnuje: nejhure se na farare samozrejme skladaji ty sbory, ktere jsou male. A male sbory jsou ty, ktere se neobnovuji ani prirozenou cestou rozeni a plozeni, ani cestou misie.
Budu se tesit na odpoved,
Tomas C

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód