Odpověď na příspěvek: Re: Překlad...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 19. 02. 2019 16:08
Předmět: Re: Překlad...

Omlouvám se, že je to tu zas relativně dlouhý text a zrovna tady (i když zrovna o těchhle věcech by toho šlo napsat víc - siréna mi tu houkla na slově "víc", asi ano…?), já jsem původně chtěl jen slušně a věcně opravit jedno slovo tak, jak to vypadalo gramaticky i smyslem pravděpodobnější, a myslel si, že si toho stejně asi nikdo nevšimne, tak ale byl jsem tu přesvědčen, že gramaticky je ten můj výklad (otrokář) méně oprávněný než ten oficiální (vražedlník), i když ne zcela neoprávněný, ale smyslem to je spíš v opačném poměru té oprávněnosti, ale ani jeden z těch smyslů se úplně vyloučit nedá a oběma je potřeba se bránit…
K tomu ještě technická poznámka, že pokud to tady špiní web v komentáři k řádce Písma Svatého (asi jsem to měl psát jinam, to připouštím…), tak to tu můžete smazat (i když bych to nedoporučoval, jen podotýkám, že mě to příliš nevadí), já to do svých spisů zahrnu ze své uložené verze a pro případnou žalobu proti mě to bude stačit v archive dot org, kam to snad stihnu nahrát a odkud to prokazatelně nemohu smazat nebo změnit ani já ani správci zdejšího webu (já neříkám, že byste mi to tu někdy měnili, ale jsou jiní takoví jinde nebo je prostě taková možnost a je to obecné ponaučení) ((a ovšem konkrétně tady jsem splácal několik příspěvků dohromady bez odesílání každého zvlášť, abych ten archiv zbytečně nepřeplňoval, oni se také brání opakovanému nahrávání stejné url a celkem oprávněně)), a jestli si myslíte, že řešením toho, aby se nedala říct nebo napsat nepříjemná Pravda nebo Názor je to, že všechna místa, kde by šlo něco veřejně říkat nebo psát, umlčíte a zablokujete, všem kritikům zablokujete přístup nebo že je budete tvrdě trestat jak v Číně, a že všechny archivy, obsahující různá cenná svědectví, nějak vymažete nebo podplatíte měnit (jako třeba v tom výše zmíněném případě Twitter vymazal (nebo k tomu jen donutili tu uživatelku "dobrovolně"?) svědectví proti britské policii pro posouzení přiměřenosti jejich zásahu, zřejmě prý aby skryl před zraky čtenářů urážky nějakého banálního šmejda (lingvistická poznámka: výraz "šmejd" původně od významu "zkažené zboží" se používá pro různé drobné zákeřné lumpy, škodlivě zkažený ve smyslu morálním, to asi jde považovat za urážku (na což máme právo), a jen pokud nepravdivou, tak i pomluvu (na což by právo být nemělo)… bude mě tenta S.H. soudit za pomluvu? ale takhle bych to asi zneužívat tedy neměl, to také není fér… na druhou stranu si neměl dovolovat na slabší ženu a ještě to pak nechat široce rozmáznout v tisku jako jejich útok a exemplární zastrašení žen obecně… tady je "šmejd" ještě hodně slabý výraz…) ), tak to byste se nechali vést Mocnými Lumpy (en: Mighty Rogues) na Zcestí velmi ošklivé Totality a Otroctví… (tedy ne jen v mém případě, tohle je relativně drobnost, je to myšleno obecně, protože takové trendy (umlčování kritiků, blokování a mazání komentářů a sabotování archivů) tu už jsou, tak je potřeba jasně ukázat, kam takové cesty vedou… Taková Totalita a Otroctví není o nic menší proto, že ji ukovají ti, které jste si v rámci možností kdysi Demokraticky vybrali kvůli něčemu jinému…)
Ještě uvažuji, já vám tady (nebo jinde, to je jedno) asi moc dalších podobenství komentovat nebudu, nebo nevím, některá možná ano, ale nechci vám brát pluralitu názorů a všechny možné dobré výklady těch podobenství, které dávno umíte lépe než já, a navíc se u žádného nedá říct, že platí jenom tak a ne jinak, vždy je spíš vhodné se ptát, jak, jestli a proč to platí v nějakém daném konkrétním případě, ale zrovna třeba tenhle verš J_844 asi moc v kázání nevykládáte, protože to politicky korektně příliš nejde, když je výrazně "politicky nekorektní" už sám o sobě, a ani by to takhle politicky orientovaně a konkretizovaně z kazatelny nebylo správné (to nezřídka dělají Imámové Islamistů), zejména když se zmýlíte nebo se necháte zmýlit Mediální (nebo Vrchnostenskou) Manipulací a někoho nařknete neprávem, (jenže já je tady uvádím jen jako reprezentativní ukázku širšího problému, kde řešení není v odstranění konkrétních Loutek, ale v odstranění vadných Principů, a to nemá smysl v nedělní pohodě dávat k uvažování prostým Ovečkám, ve smyslu "Dobrým Bezbranným", z pozice Duchovně Silnějšího Pastýře (nebo někdy snad ano, když je potřeba ty ovečky zburcovat? ale k čemu a jakým právem? leckdo to tu (kázání z kazatelny) zneužíval v dobré víře ke zlému, leckdo možná naopak k dobré výchově?, ale zneužívat Kazatelnu k Politickému Vlivu většinou není fér…), to si člověk v klidu a dobrovolně přečte sám, pokud se tím zabývá…), ale neuvažovat o tom vůbec by také správné nebylo…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód