Odpověď na příspěvek: Re: Beseda o homosexualitě

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 13. 02. 2021 18:33
Předmět: Re: Beseda o homosexualitě

Marta napsal(a):
 I když otázka nebyla na mě, nabídnu konkrétní situaci: v konfliktu s fyzicky  silnější osobou jsem se bránila emotivně a dostalo se mi poučení, že: 'Jsem  vzteklá.'    Uznávám, že rada byla přínosná: učím se v kritických situacích zachovat  kamennou tvář.  Daleko přínosnější jsou ale rady L. Cajthamla, které povzbuzují k  obezřetnosti vůči nevyžádaným 'dobrým' radám. Základem bylo se bránit a  ubránit, lepší sebeobrana emotivní než žádná. Nácvik formy obrany byl v tu  chvíli druhotný.
Zkreslující je, že Vy sem přinášíte své názory na základě politováníhodných traumat, která jste zažila. Z Vašich řádků mi vyplývá jako nejvyšší hodnota opět ta v uvozovkách svoboda, aby náhodou někdo nebyl manipulován. Už o tom řeč byla a souhlasím s Vámi v tom, že dnes je mnoho sekt (svědkové Jehovovi atd..) které jsou na manipulaci založené a k manipulaci slouží. Rozhodně je třeba být obezřetný, ale člověk by se měl učit mít tolik sociální inteligence a rozlišit, jestli mu dává ten druhý rady ze zištného důvodu (jakýkoliv osobní prospěch, pocit atd..) nebo jestli je cílem dobro napomínaného. Proč přijímáme rady a káznění od autorit blízkých a jen neradi od cizích? Protože blízké ZNÁME. My se tady na fóru příliš neznáme a proto je to spíš v obecné rovině. Je třeba však pochopit a přijmout, že je to web KŘESŤANSKÝ a proto tady křesťanské (biblické)názory zaznívat budou. Takže biblicky- metou není každého nechat ať si dělá co chce (to Pán Bůh udělá až jako trest při totální ignoraci, viz hřích proti DS), metou je však (ohledně člověka) jeho SPÁSA. Jak Vy doporučujete misijně působit?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód