Oznámení: Farní sbor v Kloboukách u Brna hledá farářku/faráře

Oznámení > Kazatelská místa

Máme kostel, faru, modlitebnu i kapli a také pole, les, vinohrad aj sklep, ale od září 2024 nebudeme mít kazatele. Abychom nezůstali jak stádo bez pastýře, tak hledáme na plný pracovní úvazek novou farářku či faráře, který spolu s námi bude budovat otevřené křesťanské společenství na malém městě na jihu Moravy. V našem společenství se snažíme žít ve vzájemném respektu i lásce. Jsme lidé různých forem zbožnosti, odlišných důrazů i různého věku. Ti jejichž rodiny po generace patří k evangelické církvi a sbor budovali jako i ti, kteří si náš sbor vybrali a nově do něj vstoupili. Sbor vznikl v roce 1782 jako reformovaný. Nehledáme solitéra ani nikoho, kdo se za nás bude o sbor starat, ale bratra či sestru ve víře, který nás bude provázat, inspirovat a bude ochoten naslouchat i našim těžkostem. K životu sboru patří jak bohoslužby a modlitební setkání tak přednášky, koncerty, výstavy, výlety i dovolené a různá neformální setkávání. Sbor je v blízkém kontaktu se střediskem Diakonie BETLÉM, dobře spolupracujeme se zástupci samospráv i s vedením místních škol. Nabízíme přátelské přijetí faráře a celé jeho rodiny, bydlení je možné ve farním bytě v budově fary se zahradou. Bližší informace u kurátora sboru Tomáše Vostřáka, nebo na telefonu 774 936 575.
Inzerent: Uživatel Evangnetu Tomáš Vostřák
Stav: trvá