Diskuze k: Oznámení: : Jak mohou církve pomoci sociálně vyloučeným?

Zveme vás na diskusní večer a setkání mezi představiteli církve, odborníky ze sociální oblasti a aktivisty Setkání se uskuteční ve čtvrtek 26.9. od 19.00 na Evangelické teologické fakultě, Černá 9, Praha 1. Při panelové diskusi se vyjádří necírkevní odborníci z různých oborů k tomu, jak mohou církve dobře plnit svůj úkol daný jim Kristem – být zde s jeho nejmenšími. Poté bude následovat neformální setkání, vzájemná seznamování a rozhovory nad čajem i vínem.

Téma: ZMĚNA MÍSTA AKCE

Od: Kazatel ČCE Mikuláš Vymětal <>
Kdy: 24. 09. 2013 14:58
Předmět: ZMĚNA MÍSTA AKCE

Navigace: link | přehled | fórum
POZOR, AKCE SE NAKONEC NEKONÁ U MARTINA VE ZDI? ALE NA EVANGELICKÉ TEOLOGICKÉ FAKULTĚ V ČERNÉ ULICI! Ale program je přímo hvězdný: S úvodním slovem vystoupí Martin Šimáček, ředitel Agentury pro sociální začleňování, Markus Pape, publicista a autor knihy o romském holocaustu a Štěpán Ripka, expert na sociální bydlení, který píše disertační práci o charismatickém romském sboru. Pozvaní řečníci promluví na téma setkání, zhodnotí prohlášení, které církve vydaly k problematice rasismu a pochodů nenávisti, a přiblíží navrhovanou podobu zákona o sociálním bydlení. Ke všemu poskytne zpětnou vazbu Růžena Ďorďová, romská sociální pracovnice. Následovat budou dotazy a příspěvky z pléna a neformální setkání s rozhovory nad čajem i vínem.