Téma: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 17. 11. 2018 20:32
Předmět: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

Navigace: link | přehled | fórum
Přeji pěkný večer, poslední dobou se množí případy, kdy jsou mi zasílány vyděračské e-maily, jakoby z mého účtu. Pokusil jsem se správce upozornit, ale jejich antispamová ochrana moji poštu nepřijímá. Odhaduji, že to nebude jen můj problém. Prosím správce touto cestou o sdělení, jak své účty lépe zabezpečit. Děkuji.
Od: Správci Evangnetu (Filip Keller) <>
Kdy: 18. 11. 2018 01:19
Předmět: Re: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

Vyděračské e-maily, jejichž "druhá vlna" v sobotu 17.11. zavalila mnohé e-mailové schránky jsme se během dne pokusili zarazit antispamovou ochranou. Pokud jste zprávu přeposlal na adresu správců a odeslání bylo odmítnuto, bylo to zjevně proto, že už byla antispamová ochrana na tento mail aktivována.
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 18. 11. 2018 13:14
Předmět: Re: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

Děkuji.
Od: FS ČCE KDYNĚ na Šumavě <>
Kdy: 18. 11. 2018 18:30
Předmět: Re: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

A co prosím znamenají maily jakoby z vlastní evangnetí adresy sboru "Pro váš web kdyne.evangnet.cz jsou dostupné aktualizace"? Děkuji :) Lukáš Král
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 15. 12. 2018 18:05
Předmět: Re: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

Opět mi dnes přišly tři vyděračské e-maily z mého účtu. Jak je to s bezpečností našich účtů na Evangnetu?
Od: Anonym: Petr Tomášek--- )
Kdy: 15. 12. 2018 19:35
Předmět: Re: Zneužívání účtů a nedosažitelnost spravci@evangnet.cz

To s bezpečností účtů na evangnetu nemá co dělat. Zfalšovat adresu odesílatele je až trapně jednoduché(*)…
Stačí se podívat do hlaviček emailu a zjistíte, odkud skutečně přišel
(*)Pokud se nepoužije kryptografie, ale pak budou fungovat jen příchozí emaily od těch, co to podepisují a to kromě googlu nikdo moc nedělá…