Téma: Martin Luther King

Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 21. 11. 2018 16:12
Předmět: Martin Luther King

Navigace: link | přehled | fórum
jaké jsou aktivity ČCE v této době kolem 17.listopadu? (krom red wednesday)
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 22. 11. 2018 20:53
Předmět: Martin Burger King

V tuto dobu slavíme 100 let od založení ČCE. https://www.e-cirkev.cz/
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 23. 11. 2018 08:21
Předmět: Ken taky rád FC

ajo, díky. proběhnou ve třech za sebou jako husy, to by měl Mistr Jan radost, ale já nikam špalír dělat nepudu. bude to tady pak k přečetní žejo?
no, já nevím, co přesně jsem čekala za akce, ale bohoslužby to zrovna být nemely.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 11. 2018 09:18
Předmět: Mc.Martin's

Už se tady toleruje jen ta homosexualita, ostatní kritika se maže.
Od: Anonym: Locika37.58.58.--- )
Kdy: 23. 11. 2018 22:23
Předmět: bag's star

takže sebedestrukce z dokonalosti
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 11. 2018 21:10
Předmět: Re: Subway

Rozumím mazání různých výkřiků. Ale tuhle tady byla normální debata ohledně příčin zrušení časopisu Bratrstvo - Nota bene a její vymazání jsem nepochopil.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 28. 11. 2018 11:17
Předmět: safeway

název významně porušuje genderovou vyváženost a nevím co ti může nabidnout dnešní církevní tisk, když máš internet.
…,že diskuse zmizela? no asi tuším, cos tam rozjel za kampaň na téma bratrstvo:)
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 11. 2018 11:44
Předmět: Re: Starbucks

Bratrstvo je jednoznačně genderově nepřijatelný název. 😎
Od: Anonym: Ladislav Dlouhý <> ( ---.knihovna-pardubice.cz )
Kdy: 01. 12. 2018 11:23
Předmět: Re: Starbucks

Co je to za hloupost?Snad máme zdravý rozum a nemusíme vést zbytečné debaty na tato témata.Spíše se zamysleme,zda naše časopisy odrážejí skutečná témata dnešní doby,také bychom se měli více zamyslit nad tím,co naše církev přinesla ve své stoleté historii,případně i o jejím přínosu pro budoucnost.Dialog o podstatných věcech mi v církením tisku i na Evangnetu chybí.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 01. 12. 2018 13:45
Předmět: Re: Starbucks

Myslim si že aktualní téma v v CCE homoseualita mládeš asi nezajímala
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 01. 12. 2018 14:41
Předmět: Re: Starbucks

Tohle sice zní možná hloupě, ale jsou to bratře narážky na šílenosti, provozované již v ČCE delší dobu, např: MARTIN VE ZDI A PODPORA GAYPRIDE NOTA NEBE FARÁŘ PAVLÚS MIKULÁŠ VYMĚTAL HANA DUCHO LOGOS
Je toho už prostě moc a my tyhle liberální tendence trpět NECHCEME. Ať si liberálové udělají nějakou svoji sektu, my chceme ČCE našich otců, která bere vážně Boží Slovo.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 01. 12. 2018 15:16
Předmět: Re: Starbucks

ano to sou i 100% mmoje slova bratře
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 01. 12. 2018 19:10
Předmět: Re: Starbucks

Bratře Jiří, určitě nemáme názory shodné, ale stejně jsem si vás vážil pro vaší uměřenost. Co má znamenat tahle dávka ze samopalu? Velkým písmem pospojovaných sedm názvů/jmen? To myslíte vážně nebo je to jen okamžitá naštvanost? Můžete napsat, v čem podle vás ty "šílenosti" spočívají?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 01. 12. 2018 20:36
Předmět: Re: Bratrstvo

Iřa tou dávkou ze Škorpiónu vystihl přesně to, o čem tady diskutujeme už dva týdny. Položme si otázku, proč některé jiné církevní časopisy pro mládež nezanikají? Třeba Milujte se, nebo In. Co je v nich jiné? Kam čtenáře vedou? Kam je vedlo Bratrstvo?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 01. 12. 2018 21:05
Předmět: Nota nebe

Nota nebe zanikla, protože nenašla dostatečně velkou čtenářsko obec 18-. Nenašla dostaečně přitažlivý obsah pro papírový čsopis. Ty důvody jsou dost pochopitelné. Tak si tu svou otázku, "proč některé jiné církevní časopisy pro mládež nezanikají?" Jančo, opravdu položte, a nepište tady odpověď před otázkou.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 01. 12. 2018 21:49
Předmět: Re: Nota nebe

V církvi, ke které se přihlásilo 52000 lidí, nepřežije jeden jediný časopis pro mládež. Je zřejmé, že obsah se míjel s cílovou skupinou. A mi z toho vyplývá (a Jiřímu také), že mládež nemá zájem o - viz. samopal. Co to otočit a vydávat časopis hodnotově jiný? Tedy bez munice do samopalu.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 01. 12. 2018 23:56
Předmět: Re: Nota nebe

Tak, v první větě řeknete pravdu: "V církvi, ke které se přihlásilo 52000 lidí, nepřežije jeden jediný časopis pro mládež". V druhé se už snažíte cosi sugerovat: "Je zřejmé, že obsah se míjel s cílovou skupinou." A zbytek už je váš kolovrátek, který uplatníte na libovolnou otázku.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 02. 12. 2018 17:57
Předmět: Re: Nota nebe

A jak je to popravdě, pane Vráno?
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 06. 12. 2018 09:39
Předmět: Re: Starbucks

Omlouvám se, měl jsem to pod sebou a pospojovalo se to při odeslání.. Naměla to být "dávka ze samopalu" ale strukturované body.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 02. 12. 2018 15:17
Předmět: stairway to...

ad ladislav dlouhý) podnětná reakce! V mých očích ztratila ČCE nenávratně všechen kredit po té, co se doplazila po čtyřech ke kardinálovi, vzala almužnu a s poklonami se zase odplazila. ČCE dokázala akorát, že materie je pro ni na prvním místě. dialog o podstatných věcech? :-)) to by mě zajímalo, co jsou pro faráře podstatné veci…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 02. 12. 2018 18:53
Předmět: Re: Lindex

Rozlišoval bych mezi faráři a církví ČCE. Farářů je jistě mnoho opravdových a nikam by se neplazili. ČCE jako taková je ale odpadlá.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 03. 12. 2018 12:17
Předmět: Caterpillar

1) ale jo na církev výstižné, vše vymydlené, načesané, pravidelné,ke kritice přecitlivělé, zkrátka zženštělé. je potřeba buldozer na očistné procesy.
2) nesouhlasím s rozlišováním, je to příslušnost a zodpovědnost. plazí se jeden, plazejí se všichni, prostě bratrstvo v sestření.
btw. existuje nekde nejaká filipika jednoho faráře vůci druhemu? to bych si přečtla.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 03. 12. 2018 20:55
Předmět: Re: H&M

Jo filipika jako třeba Duka versus Halík. Synod ČCE versus synod SCEAV. A až jednou budu dělat faráře v ČCE, tak to bude ta největší. 😎
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 04. 12. 2018 17:06
Předmět: Re: H&M=?

ok pokus ale chtěla jsem ČCE farář vs. ČCE farář, to prostě nenajdeš. spokojenost panuje na všech urovních. farář by měl umět provokovat. To splňuješ:-)
se slovy M.L.Kinga, doplň svůj sen teda… když mě přesvědčíš, tak ti třeba budu dělat sbor…
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 12. 2018 17:51
Předmět: vs.

Nenašla jste, protože jste asi moc nehledala. Časopis Protestant, Křesťanská revue, Svobodné protestantské stránky - tam se takové věci občas najdou
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 12. 2018 20:06
Předmět: Re: NewYorker

Jak řekl Martin Burger King "nedívám se na celek, ale na jednotlivce". Já se o to snažím taky, ale ten celek nelze přehlédnout, on tady je a často jím hýbe malá menšina. A to je případ ČCE. Postoje naší církve jako celku navenek formuje malá skupinka odpadlých farářů a farářek. ČCE potřebuje revoluci!
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 12. 2018 20:12
Předmět: bez předmětu

nerozumím tomu, co jste napsal. a zvláště: co tady myslíte slovem revoluce?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 12. 2018 00:14
Předmět: Re: Mohito

Napsal jsem to srozumitelně, pane Vrána. Dal jsem si záležet.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 08:01
Předmět: ?

Aha. Takže když něco napíšete, a někdo jiný to čte (a má dobrou vůli vám porozumět) a řekne vám, že tomu napsanému přesto nerozumí, tak vaše odpověď bude, že jste to napsal srozumitelně?
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 05. 12. 2018 09:12
Předmět: Boss

ad NewYorker) dobře. proč myslíš že "pravověrná" většina mlčí a nechá sebou hýbat? chybí mi tam tvuj sen, nebo to je skryt pod slovem revoluce?
ad filipika) nehledala, tisk nečtu, má to viset tady
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 09:23
Předmět: filipika

Lociko, jste tak arogantní nebo hloupá nebo…? Co to znamená, že "to má viset tady"? A to určil kdo? Víte, ony se takové věci projednávají většinou citlivěji a obsáhleji než je zdejší tlachání. - Včera jste hned soudila, že "farář vs. farář prostě nenajdeš", že jsme všichni v poho. Dnes píšete, že jste ani nehledala…
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 05. 12. 2018 10:39
Předmět: Re: filipika

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Lociko, jste tak arogantní nebo hloupá nebo…? Co to znamená, že "to  má viset tady"? A to určil kdo? Víte, ony se takové věci projednávají  většinou citlivěji a obsáhleji než je zdejší tlachání. - Včera jste hned  soudila, že "farář vs. farář prostě nenajdeš", že jsme všichni v  poho. Dnes píšete, že jste ani nehledala…
Nevím o co šlo, ale od faráře bych urážky nečekal.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 10:43
Předmět: Re: filipika

ok, anonyme. V čem podle vás je ta urážka?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 05. 12. 2018 11:58
Předmět: Re: filipika

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 ok, anonyme. V čem podle vás je ta urážka?
Že je hloupá.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 12. 2018 12:32
Předmět: Re: Decathlon

Pater Vrána to napsal jen jako otázku.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 13:10
Předmět: (ne)diskuse

Jo, jako otázku, a navíc jako otevřenou otázku, proto jsem tam dal ty tři tečky pro možnost, o které možná ani nevím. Protože když někdo něco závažného tvrdí a soudí, aniž by o věci pořádně věděl, aniž by se o ni vůbec pořádně zajímal, jako to tady podle mého předvedla Locika, tak to na mě působí "arogantně nebo hloupě", ale třeba se už to dnes tak nebere.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 12. 2018 13:46
Předmět: Re: A3 Sport

Vidíte, pane Vráno, já vám rozumím dobře. Snažte se taky. 😎
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 14:11
Předmět: porozumění

Jančo, snažil jsem se. Budu tedy konkrétnější. Už jsem napsal, že nerozumím slovu "revoluce", když vy tvrdíte, že ČCE potřebuje revoluci. A ve vaší formulaci: "Postoje naší církve jako celku navenek formuje malá skupinka odpadlých farářů a farářek," jen napůl tuším, co myslíte slovem "odpadlí". A protože si myslím, že postoje naší církve navenek formuje především synodní rada, nevím, jestli vy tady tvrdíte, že členové SR jsou "odpadlí". Prostě nerozumím.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 12. 2018 17:41
Předmět: Re: Kenvelo

No že SR nemá na některé věci vlastní názor, tak si jej nechá nabídnout těmi odpadlíky. Např. téma homosexualita, manželství, rasismus, islám, imigranti, volby, aj. A ti odpadlíci, to jsou ty náboje z Jiřího samopalu.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 17:55
Předmět: porozumění

Vidím to jinak. Jistěže každou organizaci můžeme vidět ve světle "skandálních" myšlenek či událostí. Každou. Ale pro mě je reprezentantem ČCE synodní rada, a ta je pro mě důvěryhodná, i když s jejími některými názory nesouhlasím. Někdy i velmi nesouhlasím (jak jsem i zde vyjádřil např. ve věci doporučení před druhým kolem prezidenttské volby nebo v otázce nepřipojení k ekumenické iniciativě u Istanbulské úmluvy). A přesto vidím podstatný rozdíl mezi tím, že s někým nesouhlasím, a tím, že mu podkládám špatné úmysly.
Od: Anonym: Locika37.58.58.--- )
Kdy: 05. 12. 2018 19:04
Předmět: Re: filipika

ne neznám zákulisí filipik ani mne nezajímá, chci si ji přečíst. Tak prosím, bratře faráři, netlachejte, dejte sem odkaz na jednu kritickou řeč mezi dvěma faráři a spokojenost. Kde bych měla podle Vás hledat moudré a osvícené myšlenky? zamčené někde v interním trezoru SR? církev mě neživí ani nebude. možná škoda, že předky důmyslně zušlechtěné společenství se drobí kvůli farářské domýšlivosti, povýšenosti.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 19:15
Předmět: Re: filipika

Ok. Mám to brát jako pozvání na vyšší level rozhovoru, totiž že svá tvrzení budeme dokládat? Rád přijímám. To jste pak ovšem na tahu nejdříve vy. Vy nejdříve jste tady v té věci tvrdila např. "filipika ČCE farář vs. ČCE farář, to prostě nenajdeš". Nebo mi stačí přiznání, že jste to jen tak plácla. Pak budu dokládat já. Polemiky na Svobodných protestantských stránkách jsou dohledatelné snadno. Taky zde na tomto fóru dříve spolu diskutovali i faráři. Ale našel bych vám doklady i z církevního tisku.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 12. 2018 19:25
Předmět: Re: filipika

Dal jsem tomu deset minut, nahlédl do archívu Protestanta 2018, v čísle 1 je polemika mezi vězeňskými kaplany, v čísle 2 mezi dvěma faráři ČCE, jak jste si přesně přála http://protestant.evangnet.cz/transformace-reformace-deformace
Od: Anonym: Locika37.58.58.--- )
Kdy: 06. 12. 2018 17:59
Předmět: Paradoxy antidogmatismu

a na to jsou od věřících ohlasy? br. farář Otter se vymezuje vůči „anachronickému křesťanství“? tímhle by ježiš někoho oslovil? no já jen koukám s otevřenou pusou, vůbec nic nechápu, takovejch slov. no ještě zkusím jednou se podívat na to ale zatím přínos nula.
to by mě zajímalo jestli tomu rozumí janča, si mylsím, že je sečtělejsí než ja.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 12. 2018 22:16
Předmět: Re: Intersport

Mi se to nechce číst. Já neříkám, že v ČCE není polemika mezi faráři. Mi vadí něco jiného, že SR přebírá scestné názory skupinky odpadlých farářů(ek).
Vezměte si to na příkladu těchto diskusí na Evangnetu. Všichni to vidíme stejně - např. nejsme příznivci mohosexuálního manželství. Nikdo z toho hloučku odpadlíků ale nenašel odvahu se připojit do naší filipiky. Přitom nás tady čtou. Nemají argumenty, nepůjdou s kůží na trh. Dělají si svoji "práci" tam, kde je platí, kde je nastavené ucho jejich bludům.
Od: Anonym: Čestmír <> ( --- )
Kdy: 05. 12. 2018 21:33
Předmět: Re: filipika

Locika napsal(a):
 ne neznám zákulisí filipik ani mne nezajímá, chci si ji přečíst.  Tak prosím, bratře faráři, netlachejte, dejte sem odkaz na jednu kritickou  řeč mezi dvěma faráři a spokojenost. Kde bych měla podle Vás hledat moudré a  osvícené myšlenky? zamčené někde v interním trezoru SR?  církev mě neživí ani nebude. možná škoda, že předky důmyslně zušlechtěné  společenství se drobí kvůli farářské domýšlivosti, povýšenosti.    
Vážená slečno/paní Lociko. Pokud byste si po sobě alespoň jednou přečetla Vámi napsaný text, určitě byste si opravila své gramatické chyby (zvláště interpunkci) a také sloh. Pak by možná i Vaše argumenty nabraly víc na vážnosti. Ikdyž kdo nečte, ten nečte a jen hádá a zpravidla má i problém s gramatikou. ČS
Od: Anonym: Locika37.58.58.--- )
Kdy: 06. 12. 2018 18:09
Předmět: Re: filipika

děkuji za upozornění na své chyby, budu se snažit hledět na formu a sloh a interpunkci, abych nikoho nepohoršovala svou nevzdělaností. jste farář? s jakou kritikou se nejčastěji stekáváte? čtete kázání tady na evangnetu? jsou bez gramtických chyb?
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 13. 12. 2018 14:10
Předmět: Re: Lindex

Tohle je dost tvrdé, ale poslední dobou mi to přijde skoro pravda. Potřebujeme oprášit "starou" víru našich otců, která vychází z Písma a hledí na Pána, ne na sebe nebo kolem sebe. Tímhle antropocentrismem, které předvádí SR v poslední době se Bohu vzdalujeme jako denominace víc a víc. To nekončí jen homosexuály, už jsme jako národ ze strany ČCE vyzýváni, abychom ratifikovali Istanbulskou smlouvu, která v podtextu propaguje a tvrdě zavádí feministické genderové ideologie! My jsme byli SKU pozváni, abychom se společně proti této ratifikaci modlili, takže se jako křesťanský učitel modlím proti ratifikaci a moje vlastní denominace ten hnus otevřeně podporuje. Velký rozpor…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 13. 12. 2018 14:46
Předmět: Re: ČCE a její Istanbulská úmluva

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 13. 12. 2018 16:28
Předmět: ÍÚ

a pane Jiří a Jančo, dovedli byste úvést nějaké podložené námitky proti Úmluvě? Slovem "podložené" míním, že byste citovali a zdůvodnili, co je v ní špatného?
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 13. 12. 2018 17:10
Předmět: Re: ÍÚ

Těmhle lidem věřím víc, než našim liberálním heretikům: https://www.mska-akademie.cz/storage/prilohy/Istanbulska_umluva_sbornik.pdf
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 13. 12. 2018 17:35
Předmět: Re: ÍÚ

Právě jsem na naší SR odeslal toto: Vážená synodní rado, minulý týden jsem byl pozván nejmenovaným spolkem křesťanských učitelů (také jako dlouholetý učitel ZŠ) k modlitebnímu setkání proti hrozící ratifikaci Istanbulské smlouvy, za což jsme se také intenzivně přimlouvali. V případě této ratifikace totiž pro nás, jako pedagogy vyvstane hrozící nebezpečí implementace genderové výchovy do kurikula (povinného vzdělávacího rámce). Gender je feministický konstrukt, který je v ostrém rozporu se základními křesťanskými hodnotami a pohledem na stvoření. Vy jste však vydali prohlášení, kde vyzýváte k přijetí tohoto dokumentu. Přikládám stanovisko SCEAV, Metodistů a CB, které je v souladu s Písmem a je jednoznačně negativní. Přijde Vám tedy, že jsou všichni tito na omylu a Vy máte pravdu? Je třeba číst také mezi řádky, úmluva proti "násilí na ženách" je takový příklad trójského koně. Žádnou takovou úmluvu ani jako stát nepotřebujeme, stačí zpřísnit tresty za násilí podobného typu. Dále je taky nevhodné, aby se přelévaly finance a kompetence dále do neziskového sektoru, přímo kontrolovaného EU přes dotace (to je pro nás křesťany však již druhotné). Žádám tedy o přezkoumání tohoto dokumentu a Vašeho vyjádření ve světle hrozícího genderového nátlaku.
Zdraví Jiří Polák,
starší sboru v Žatci
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 12. 2018 08:51
Předmět: Re: ÍÚ

Jiří, vy po synodní radě chcete, aby v Úmluvě četla "také mezi řádky"? To jako byste po ni chtěl, aby věštila z letu práků. - A že synodní radě stejně nevěříte, protože jsou to "liberální heretikové"? A raději věříte někomu jinému, i když nedovedete zdůvodnit proč? Připadáte mi jako součást stáda, které jde doleva, protože na ně zleva zahýkali.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 14. 12. 2018 11:22
Předmět: Re: ČCE a její istanbulská úmluva

Za povšimnutí jistě stojí, že mezi těmi řádky četly všechny ostatní církve totéž. Jen ČCE tam nic nevidí.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 12. 2018 11:32
Předmět: IÚ

Jančo, totéž jinak: schválení Úmluvy prošlo bez velkého humbuku ve většině států EU, i v těch církevnějších/katoličtějších (Polsko, Rakousko, Španělsko), a tamější církve ani mezi řádky nic nebezpečného nevyčetly
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 14. 12. 2018 13:12
Předmět: Re: IÁ

Myslel jsem českou situaci. Čím to, že jen ČCE má jiný názor?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 12. 2018 13:20
Předmět: Re: IÚ

Možná tím, že z IÚ není vůbec jednoduše jasné a jednoznačné, že by byla škodlivá. Proto mě překvapuje, že vy tak přímočaře odsuzujete synodní radu pro její stanovisko
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 14. 12. 2018 13:40
Předmět: Re: ČCE je jediná v pravdě!

Ostatní církve si něco vymýšlí, jen ČCE je jediná ve světle. Ale víte, že já už té ČCE ve věcech mravů nedůvěřuji.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 12. 2018 14:23
Předmět: IÚ

ok, jste proti, ale nedovedete říct proč. Kdo chce synodní radu bít, vždycky si hůl najde. A mně zase vadí, když někdo pořádá kampaně proti něčemu, a sežene stádo takových, kteří ani nedovedou vysvětlit, proti čemu jsou. Víte, já taky tuším, že by Úmluva mohla být velmi nebezpečná, ale ten potenciál pro kampaň prostě nevidím. A stádo nevědomých odpíračů svou směšností ten potenciál snižuje ještě více.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 14. 12. 2018 14:49
Předmět: Re: IÁ

Tedy podle vás biskupové ostatních církví jsou stádo nevědomých odpíračů?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 14. 12. 2018 15:30
Předmět: Re: IÚ

Za příslušníky stáda nevědomých odpíračů tady od verejšího večera považuji vás a Jiřího Poláka. Vysmívám se vám, protože jsem doufal, že vás tak dotlačím k pořádné argumentaci proti Úmluvě. Uznávám, nefunguje to.
Od: Anonym: Marta--- )
Kdy: 07. 09. 2019 09:49
Předmět: Re: IÁ

Myslel jsem českou situaci. Čím to, že jen ČCE má jiný názor?
To není jen v Česku. Zajímavá studie, kolik mladých Švýcarů považuje násilí na ženě za přijatelné: 19.4% muslimů, 7.1% katolíků, 4.8% bez vyznání, 4.5% protestantů.
Otázka přijatelnosti násilí na muži bohužel v průzkumu analyzována není.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 13. 12. 2018 17:41
Předmět: Re: ÍÚ

Vy fakt nemáte vlastní názor? Pořád jen odkazujete na cizí texty. A to vám přesto není stydno tak hlasitě bouchat do stolu?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 13. 12. 2018 19:23
Předmět: Re: ČCE a její istanbulská úmluva

Bratře Jirko, smekám před vaší prací. Dopisy tohoto typu by měly chodit na SR denně, snad by se trochu vzpamatovala.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 13. 12. 2018 22:01
Předmět: Re: ÍÚ

Pane Vráno, otázkou je, zda sama SR má vlastní názor, nebo zda spíše poslouchá své "rádce". Radí jim Duch Boží nebo duch zlého? Vždyť se podívejte třeba na pana Vymětala, už na první pohled vypadá jako čert.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 15. 12. 2018 21:09
Předmět: Re: ÍÚ

Bratře Wráno, nemohu trávit tolik času na webu, takže se sem dostanu jen občas a nemohu odepsat hned. Mým cílem není s Vámi argumentovat o závadnosti IÚ, pouze v tom článku 12 se vyskytuje Gender a jeho propagace. Já jako učitel ZŠ mohu být velice záhy konfrontován s výsledky implementace těchto tendencí do základního povinného vzdělávání, což by mohla být katastrofa. Ano, IÚ možná přímo sama nic moc nezhorší, ale připravuje půdu pro to, co vidíme na západ od nás. Jsem přesvědčen, že i toto naši představení vidí, ale buď nevědomky, nebo úmyslně mlží. dostal jsem odpověď od synodního kurátora, kde mně ubezpečuje o nezávadnosti IÚ a o souznění s mým názorem o podpoře tradiční rodiny, nicméně tyto dobré názory mi chybí v oficiálních prohlášeních SR už pěkně dlouho. A o tom to celé je- když se s nimi bavím, skoro se považuji za blbce- co si to na ně chudáky vymýšlím a pak si přečtu ofiko prohlášení a nestačím se divit…
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 12. 2018 17:02
Předmět: Re: ÍÚ

Už jste konkrétnější a důslednější, jsem rád. Víte, já sám jsem zčásti učitel, a taky mě by se zásadně příčilo učit genderovou výchovu v míře, jakou vidím v některých zahraničních učebnicích. Jenže stojíme před problémem, že proti Úmluvě se velmi těžko něco namítá, těžko se chytá za slovo. Její největší nebezpečí vidím v neurčitosti některých pojmů a formulací, např. právě v článku 12. Je možné, že je tu nějaká genderová lobby a genderová ideologie, která se chystá protlačit každými pootevřenými vrátky. Ale chápu i ty, kteří řeknou, že chybou je naopak vidět hned vše černě. Těžké…
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 15. 12. 2018 21:11
Předmět: Re: ÍÚ

Petice
Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákonu č. 58/1990 Sb., předsednictva ČNR a vyhlášení listiny základních práv a svobod jako součásti ústavního pořádku České republiky, ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 85/1993Sb., o právu petičním v aktuálním znění:
„Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme ratifikaci Istanbulské úmluvy“
My, níže podepsaní, vyzýváme premiéra České republiky Andreje Babiše a Vládu České republiky, aby zabránili ratifikaci „Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ (dále jako Istanbulská úmluva), protože skutečné potírání násilí na ženách neřeší a pouze vede k dalšímu protlačení genderové ideologie s drastickými dopady na vytváření tradičních – tedy heterosexuálních - rodin.
Úloha muže ve společnosti je stejně důležitá jako úloha ženy. Přesto jsou úlohy obou pohlaví rozdílné a nezaměnitelné a především nenahraditelné. Zásadně odmítáme tvrzení, že násilí vůči ženám je projevem historicky nerovného poměru síly mezi muži a ženami, jenž vedl k nadřízenosti mužů a diskriminaci žen a bránil ženám v plném rozvoji, jak je uvedeno v Preambuli Istanbulské úmluvy. Toto tvrzení platí pro země třetího světa, kde velkou roli hrají například náboženské a s tím spojené výchovné aspekty, nelze jím ale celoplošně stigmatizovat společnost v civilizovaných a plně vyvinutých zemích, do kterých se řadí i Česká republika. Dnes jsou poměry sil mezi muži a ženami téměř vyrovnány, ženy přejaly za posledních třicet let mnoho úloh mužů. Jediný nepoměr, který je dán ženám a mužům biologicky, je tělesná stavba. Bez tohoto nepoměru by naše existence nebyla možná.
Odsuzujeme všechny formy domácího násilí a jednoznačně podporujeme rovnost příležitostí pro muže i ženy, nicméně Istanbulská úmluva kromě důrazu na rovnost mužů a žen obsahuje i prvky genderové ideologie a zdaleka tak přesahuje trestněprávní rovinu.
Podle odborných poznatků není domácí násilí obecným celospolečenským jevem, který je způsobován sociálně-kulturním konstruktem (genderem), ale týká se převážně tzv. domácích agresorů a osob s problémovou konzumací alkoholu a jiných návykových látek.
Istanbulská smlouva je zneužitelná a podmiňuje odvod finančních prostředků ze státního rozpočtu do neziskového sektoru.
„Strany vydělí přiměřené finanční a lidské zdroje pro náležité uplatňování integrované politiky, opatření a programů zaměřených na prevenci a potírání veškerých aktů násilí spadajících do působnosti této úmluvy, a to i těch, jež zajišťují nevládní organizace a občanská společnost.“
Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Článek 8 – Finanční zdroje
Smlouva nadále přesně nedefinuje pojem „stereotypní pojímání rolí žen a mužů“, pod který lze „schovat“ v podstatě cokoliv. Právě v tomto bodě je Istanbulská smlouva zneužitelná a společensky nebezpečná.
„Strany podniknou nezbytná opatření pro podporu sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů s cílem vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů.“
Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Článek 12 – Obecné závazky
Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. Praxe západních zemí hovoří jasně. Tam si děti v raném věku vývoje „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné. Jasným důkazem tomu je například příručka pro pedagogy dětí předškolního věku schválená berlínským senátem "Murat hraje princeznu, Alex má dvě matky a Sophie se nyní jmenuje Ben"1.
„Tam, kde to bude vhodné, podniknou strany kroky k tomu, aby ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání existoval materiál k tématům, jako je rovnoprávnost žen a mužů, nestereotypní genderové role, vzájemný respekt, nenásilné řešení konfliktů v mezilidských vztazích, genderově podmíněné násilí vůči ženám a právo na osobní integritu, to vše uzpůsobeno rozvíjejícím se schopnostem žáků.“
Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Článek 14 – Vzdělání
Po ratifikaci Istanbulské úmluvy je zde riziko neužitelnosti zvýšeno podmínkou odškodnit oběti násilných trestných činů, což povede ke zvýšenému počtu trestních oznámení skutků za účelem vlastního obohacení se, které se nezakládají na pravdivých skutečnostech.
„Strany podniknou nezbytná opatření pro podporu sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů s cílem vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů.“
Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Článek 12 – Obecné závazky
Istanbulská úmluva nutí stát převést kompetence státu na neziskový sektor, což je naprosto nepřijatelné.
Plnění Istanbulské úmluvy má kontrolovat Expertní skupina pro potírání násilí vůči ženám a domácího násilí – GREVIO při Radě Evropy, což je nepřijatelný zásah do suverenity státu a jejího právního prostředí.
„Členové GREVIO a další členové delegací konající návštěvu v jednotlivých zemích, v souladu s článkem 68, odstavce 9 a 14, budou požívat privilegií a imunity stanovené v dodatku této úmluvy.“
Zdroj: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí - Kapitola IX – Systém monitoringu
Česká republika má v otázce prevence a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí vlastní zákonné prostředky, které jsou v souladu s mezinárodními smlouvami. Lidská práva zaručuje Ústava České republiky společně s Listinou lidských práv a svobod. Istanbulská úmluva je z těchto důvodů zbytečná a diskriminuje práci a činnost již stávajících organizací zabývajících se tímto tématem, což potvrzují organizace ze Slovenska.
My, níže podepsaní, jsme si vědomi toho, že Česká republika už v květnu 2016 hlasy ministrů za ANO a ČSSD Istanbulskou úmluvu podepsala a zavázala se tak k jejímu budoucímu přijetí. Požaduje však, aby současná vláda po vzoru Slovenska Úmluvu odmítla ratifikovat.
Od: Anonym: Ladislav Dlouhý <> ( --- )
Kdy: 10. 12. 2018 14:30
Předmět: Re: stairway to...odpověď

Předně nejsem farář, diskutovat snad mohou i laici. Dialog o podstatných věcech: třeba jak se stavíme k vlastní tradici,co bude se sbory na venkově, jak se vypořádáme s politickými záležitostmi(SR dle mého názoru se v poslední době chová jako slon v porcelánu),témata sociální vyloučenosti, zadluženosti obyvatelstva ,problematika komunikace, vyjádření biblického poselství i dnešnímu člověku…Nebo snad na to všechno budeme rezignovat?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 12. 2018 16:36
Předmět: Re: Datart...odpověď

Ladislav Dlouhý napsal(a):
 … Dialog o podstatných věcech: třeba
- jak se stavíme k vlastní tradici,
Tradice jsou dávno pryč, SR buduje moderní "církev"
co bude se sbory na venkově
Myslím, že to se řeší.
 jak se vypořádáme s politickými záležitostmi
To se SR vypořádává, s evidentním liberálně rádobypravicovým profilem.
témata sociální vyloučenosti,
To SR řeší podporou prosazování tzv. pozitivní diskriminace (záleží zejména na národnosti, barvě pleti, sexuální příslušnosti).
 zadluženosti obyvatelstva
Tady si myslím, že SR nemá cestu k evangelíkům z nižších společenských vrstev a jinak nevím, co by měla s tím dělat.
vyjádření biblického poselství i dnešnímu člověku
A tímto by se měla SR zabývat dnem i nocí a nezabývá se tím vůbec!
SR dle mého názoru se v poslední době chová jako slon v porcelánu
Tak to nepochybně!
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 12. 2018 17:30
Předmět: (ne)diskuse

Jak zabít jakýkoliv rozhovor: bratr Dlouhý rozprostře témat, že by to stačilo na synody do konce světa, a Janča na to hned naskočí a má odpovědi hotové. - Úplný drobeček z prvních slov odpovědi: Jančo, řeknete, že "tradice jsou dávno pryč". Tradice znamená "předávání víry". Co chcete říct svým výkřikem? Že se v evangelické církvi už víra nepředává? A tak dále, je tu zaděláno na habaděj zmatků… Jestli vás to baví, tak se tímto stylem hádejte. Ale je to k ničemu.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 12. 2018 17:51
Předmět: Re: Electroworld...odpověď

Já to dávno cítím, že bych měl být v synodní radě, a neupejpal bych se vzít i službu synodního seniora. Pod mým vedením by se církev hýbala dopředu a držela by se i té tradice…
 Jančo, řeknete, že "tradice jsou dávno pryč". Tradice znamená "předávání  víry". Co chcete říct svým výkřikem? Že se v evangelické církvi už víra nepředává?
… tou tradicí myslím tradici protestantismu, né předávání víry. A když filosofujeme, odpovím spekulativní otázkou - lze víru předat?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 12. 2018 18:01
Předmět: tradice

Ta otázka, zda je možné víru předat, je spekulativní jen tehdy, když nad ní spekulujete. Pak je to otázka těžká: jak předat víru, když jde o Boží dar. - Ale jinak je to otázka velmi praktická a živá. A například apoštol Pavel o ní mluví několkrát, např.: 2. Timoteovi 1, 5 Připomínám si tvou upřímnou víru, kterou měla už tvá babička Lóis a tvá matka Euniké a kterou máš, jak jsem přesvědčen, i ty.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 10. 12. 2018 18:51
Předmět: Re: Euronics...odpověď

Nevím, pane Vráno, na ETF je asi méně filosofie, možná jste neměl filosofickou teologii a tak. Nevím, jestli jste studoval třeba Tomáše Akv. Občas filosofujete víc, než je zdrávo, ale chybí vám rámec. Jste kněz s praxí, ale některé věci, třeba ty z oblasti morální teologie, tady řešíte jakoby poprvé.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 12. 2018 19:12
Předmět: Tradice

Beru to jako pochvalu. Protože já skutečně nemám rád hotové odpovědi a rád věci otvírám, jakoby byly nové
Od: Anonym: locika--- )
Kdy: 10. 12. 2018 23:46
Předmět: Re: Electroworld...odpověď

Martin Janča napsal(a):
 Já to dávno cítím, že bych měl být v synodní radě, a neupejpal bych se vzít i službu synodního seniora.
proč neexistuje přímá volba seniora? obdivuhodnou výdrž máš teda, no já don quijotům fandím. škoda, že mi je homosexualita volná a nebaví mě výplody číst, ale jinak můj hlas máš, to je jasný.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 12. 2018 08:08
Předmět: Re: Planeo...odpověď

Děkuju ti, jsem takovej evangelickej Okamura - pravda na plnou hubu.
To je fakt, když jsme tedy ta demokratická církev, proč si nevolíme SR a seniora? Evangelíci na Slovensku si je volí.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 12. 2018 11:26
Předmět: volení

Každý evangelík může volit presbytery, ti volí své zástupce na konvent, konventuálové volí synodály a ti volí synodní radu. Jestliže chcete navrhnout změnu způsobu volby, např. aby byla přímá, začněte také návrhem na sborovém shromáždění.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 11. 12. 2018 11:34
Předmět: Re: Okay...odpověď

To je u nás asi moc nízká štace. Ale když jsem byl na praxi v Německu, tak tam u evangelíků lze z této pozice navrhovat změny směrem nahoru a oni se tím musí zabývat, když to vyjde ze zprávy sborového shromáždění.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 11. 12. 2018 11:55
Předmět: volení

No vždyť právě o tom mluvím, u nás je to stejné.
Od: Anonym: Locika--- )
Kdy: 10. 12. 2018 23:28
Předmět: Re: stairway to...odpověď

Ladislav Dlouhý napsal(a):
 Předně nejsem farář…
celkem zřejmé z toho, jaké si kladete praktické a odpovedihodné otázky. farář hledá spásu v diskusích o paradoxech anachronismu nebo jak to bylo. to je priorita. no nic. přeji bohateho jeziska.
Od: Anonym: Ladislav Dlouhý <> ( --- )
Kdy: 28. 12. 2018 13:05
Předmět: Re: stairway to...odpověď

Ještě jednou k dialogu na Evangnetu,nejen k názoru,že tradice je mrtvá.Proč tedy projekt Naše reformace,mělo to význam a jak to hodnotíte?Krach,positivum?Nebo všechny otázky,které jsou důležité,smeteme pod stůl?S diskusí i odpovědí si nevím moc rady.Přeji všem požehnaný nový rok 2019 a celé církvi,aby se už konečně začala zabývat těmi podstatnými věcmi,i my budeme přece jednou stát před Božím soudem.Hezký den,L.Dlouhý.
Od: Anonym: Ladislav Dlouhý <> ( --- )
Kdy: 28. 12. 2018 13:06
Předmět: Re: stairway to...odpověď

Ještě jednou k dialogu na Evangnetu,nejen k názoru,že tradice je mrtvá.Proč tedy projekt Naše reformace,mělo to význam a jak to hodnotíte?Krach,positivum?Nebo všechny otázky,které jsou důležité,smeteme pod stůl?S diskusí i odpovědí si nevím moc rady.Přeji všem požehnaný nový rok 2019 a celé církvi,aby se už konečně začala zabývat těmi podstatnými věcmi,i my budeme přece jednou stát před Božím soudem.Hezký den,L.Dlouhý.