Téma: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

Od: Anonym: Magda--- )
Kdy: 08. 05. 2018 13:47
Předmět: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

Navigace: link | přehled | fórum
Jak takový problém řešíte?
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 03. 06. 2018 21:19
Předmět: Re: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

Ano, děti do sboru jdou a na pohádku se nekoukají. Nesmí to být jen o nedělních bohoslužbách, ale během celého týdne každý večer je velmi důležité si vyhradit chvíli na čtení Bible a společné modlitby. Ukažme dětem, jak životně důležité je, aby byly uprostřed božího lidu! Děti dobře vycítí, jak to doopravdy myslíme. Myslím, že právě pravidelnost a vytrvalé modlitby jsou k tomu klíčem. Pokud se děti v dětském věku naučí na bohoslužby nechodit, tak starší (pokud je Duch Boží důrazně nezastaví) už nepřijdou. Toto je velmi důležité téma, protože Satan chce naše děti vyrvat z Boží náruče. Nedopusťme to!
Od: Anonym: pantáta--- )
Kdy: 03. 06. 2018 22:25
Předmět: Re: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

Jiří Polák napsal(a):
 Ano, děti do sboru jdou a na pohádku se nekoukají. Nesmí to být jen o  nedělních bohoslužbách, ale během celého týdne každý večer je velmi důležité  si vyhradit chvíli na čtení Bible a společné modlitby. Ukažme dětem, jak  životně důležité je, aby byly uprostřed božího lidu! Děti dobře vycítí, jak  to doopravdy myslíme. Myslím, že právě pravidelnost a vytrvalé modlitby jsou  k tomu klíčem. Pokud se děti v dětském věku naučí na bohoslužby nechodit,  tak starší (pokud je Duch Boží důrazně nezastaví) už nepřijdou. Toto je  velmi důležité téma, protože Satan chce naše děti vyrvat z Boží náruče.  Nedopusťme to!
Moji rodiče to tak také viděli. Jakmile jsme dospěli, utekli jsme z tohoto teroru a manipulace. Podotýkám, že nás bylo 5 dětí. Vlastně jen mě zůstala víra, ale tohle žít už odmítám. Některé děti z církve, u nichž rodiče praktikovali to samé, dopadli hůř, víru zahodili, o jednom vím, že se urval jako pes od řettězu, vzhledem k tomu, že ho drželi, jak na řetěze celé roky.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 06. 2018 09:56
Předmět: Nutíte své děti?

Zajímavá rozepře. Rozumím vám oběma, Jiřímu Polákovi i "pantátovi", i když postoj vás obou je zároveň v něčem přepjatý. U vás, pantáto, ta slova: "teror" a "manipulace". Já si nemyslím, že je terorem a manipulací, když se rodiče snaží své děti vést k tomu, co sami považují za dobré, ba nejlepší. Když k tomu své malé děti třeba i v jisté míře nutí…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 06. 2018 20:42
Předmět: Re: Nutíte své děti?

"Pantáta" jen provokuje. Nejspíš žádné děti nemá. Já bych měl a vodil je do kostela rád, ale musím si najít holku. Nevíte o nějaké ortodoxní evangeličce, co by byla můj typ, jako Selena Gomezová?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 06. 2018 21:18
Předmět: (ne)diskuse

zajděte na setkání evangelické mládeže, na seniorátní mládež, na sjezd mládeže..
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 06. 2018 21:26
Předmět: Re: (ne)diskuse

Děkuji pane Vráno, ale zkusil jsem již a žádná jí podobná tam nebyla, nic jsem nevybral.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 06. 2018 21:31
Předmět: Re: (ne)diskuse

kdybyste našel nějaké děvče stejné víry, asi by to byla hodnota větší než její krása fyzická
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 06. 2018 21:45
Předmět: Re: (ne)diskuse

Nejsem Kalvín. Chci krasavici. Ostatní se zařídí, ale vzhled nepředělám.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 06. 2018 21:52
Předmět: Re: (ne)diskuse

co myslíte tím "ostatní se zařídí"? jako že byste někoho předělával k víře?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 06. 2018 22:07
Předmět: Re: (ne)diskuse

Pozvu svoji dívku na kurzy Alfa do nějaké evangelikální církve. A vy o nějaké křesťance podobného vzhledu jako S. G. víte, pane Vrána? Třeba ve vašem sboru nebo v okolí?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 04. 06. 2018 22:18
Předmět: Re: (ne)diskuse

Tak jestli si představujete, že přivést k víře je tak snadné, tak já si představuji, že snadněji a spolehlivěji se pro vás může stát krásným děvče třeba průměrné. ale už to nebudu rozebírat dále, co jsem napsal, napsal jsem
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 06. 2018 22:24
Předmět: Re: (ne)diskuse

Děkuji, pane Vrána. A kdybyste náhodou jako farář o nějaké podobné tam u vás věděl, tak mi to sem napište. Já se vám odměním, dám vám klidně i 500 Kč nebo i víc.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 06. 2018 06:42
Předmět: Re: (ne)diskuse

sorry, ale z toho, co jste napsal, jste spíš příklad chlapce, před kterým bych děvčata varoval. (I když bych se hodně zdráhal, nechci někomu řídit život, k kým má chodit a s kým nemá. Vy však jste - znovu říkám, soudím jen podle zde napsaného - nebezpečný.)
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 06. 2018 14:40
Předmět: Re: (ne)diskuse

Něco v tomto smyslu mi napsal kdysi už legendární pan Danihelka. Akorát že s jadrností sobě vlastní. Od vás to beru jako pastorační radu, nad kterou se zamyslím. Možná si budu hledag rómskou dívku. Viděl jsem jednu v seriálu Výměna manželek a to by byla asi povaha, která by se mnou vydržela. Cikánky se mi docela líbí, mému idolu S. G. se podobají.
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 11. 06. 2018 16:42
Předmět: Re: (ne)diskuse

čau Jančo, ségra by prej měla o někoho zájem, ale je přebarvená na blond, teda jestli by ti zapadla do vkusu. je jí 22, pracuje rukama.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 12. 06. 2018 00:50
Předmět: Re: nevěsta

Jejda, a čím jiným by asi pracovala, než rukama? 😃 Taky pracuju rukama. 😉 Jo a dík za ségru. No, na barvě vlasů mi vážně moc záleží. 😆 Je nepatrně starší ode mne, ale to neva. Nemá někde na netu fotku?
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 17. 06. 2018 15:27
Předmět: Re: nevěsta

tak jako chtel sem říct že pracuje jako dělníkce….fotku sem nemam dávat,,zakázala mito dej sem mejla pošlu ti víc oní…
Od: Anonym: Pepina--- )
Kdy: 08. 06. 2018 16:54
Předmět: Re: Nutíte své děti?

Martin Janča napsal(a):
 "Pantáta" jen provokuje. Nejspíš žádné děti nemá. Já bych měl a  vodil je do kostela rád, ale musím si najít holku. Nevíte o nějaké ortodoxní  evangeličce, co by byla můj typ, jako Selena Gomezová?
Ne, já doma děti nemám, mám doma asi jen dvě opice. A ty umíš věštit z křišťálové koule?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 09. 06. 2018 15:42
Předmět: Re: Nutíte své děti?

Proč se podepisujete jednou jako "pantáta" (muž), a nyní zase jako "Pepina" (žena)? To už je tady starý fór.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 09. 06. 2018 19:08
Předmět: Re: Nutíte své děti?

…. a taky magda ,, jedna paní,, a tak dále… uz je mi s toho trolení zle
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 11. 06. 2018 17:19
Předmět: Re: Nutíte své děti?

kašlete na to.
Od: Anonym: Standa--- )
Kdy: 13. 06. 2018 17:48
Předmět: Re: Nutíte své děti?

Velký pes napsal(a):
 …. a taky magda ,, jedna paní,, a tak dále… uz je mi s toho trolení zle
Na nevolnost je dobré si dát panáka :-D
Od: Anonym: pantáta--- )
Kdy: 13. 06. 2018 17:44
Předmět: Re: Nutíte své děti?

O vás také nikdo neví, zda jste muž či žena a k tomu tu píšete snůšku nesmyslů, tak proč vám vadí, jak se podepisuji?
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 17. 06. 2018 15:08
Předmět: Re: Nutíte své děti?

Otázka zněla seriózně, tak jsem se snažil o seriózní odpověď. Pan Janča udělal z vlákna jakousi úchylnou seznamku. Díky.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 17. 06. 2018 15:18
Předmět: Re: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

V tom případě je teror a manipulace jakákoliv výchova k čemukoliv, třeba i škola, výchova ke slušnému chování, dětské tábory, kluby a vůbec všechno, kde platí, jsou vyžadována nějaká pravidla. Zamyslete se tedy, jestli vychovávajíc slušné děti (které ctí vnější pravidla) jim dopřejete duchovní anarchismus (potažmo satanismus) nebo řád. Každý má občas touhu se urvat ze řetězu a jít si svoji cestou, jako ta ztracená ovečka. Ten dobrý Pastýř jej ale hledá a přivádí zpět, pokud se člověk sám nevzepře. Takový bývá příběh mnoha dětí z křesťanských rodin, což nic nemění na důležitosti vedení k pravé víře. Je to ta největší hodnota kterou máme předávat, i když ji plně předat nemůžeme (je třeba osobní obrácení každého člověka).
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 18. 06. 2018 10:41
Předmět: Re: Nutíte své děti?

Dobře. Otázka tedy je, jestli dětem ten "duchovní řád" nutíte (což je asi potřeba u malých dětí, ale později musíte nucení rozvolňovat ve prospěch osobní svobody těch dětí; rozhodování kdy a nakolik rozvolňovat, musí zůstat na citlivsti rodičů), nebo jim ho nabízíte (s tím, že jim ukazujete, jak pro vás samotného je důležitý, je to otázka důvěry mezi rodiči a dětmi a věrohodnosti rodičů samotných).
Od: Anonym: Petr Tomášek--- )
Kdy: 26. 06. 2018 08:28
Předmět: Re: Nutíte své děti chodit do sboru, když se chtějí radši v TV koukat na pohádku?

Nejlepší řešení je TV nemít a kvůli dětem nekupovat. Stejně z TV děti blbnou, to poměrně dobře prokázaly některé i dlouholeté (>30 let) studie.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 26. 06. 2018 13:58
Předmět: TV?

Je možné, že z TV blbnou (jako my všichni),a TV zavrhovat. A je asi možné děti k TV vychovávat. Povídala mi má známá, která roky dělala au-pair v USA, že např. děti v židovských rodinách jsou naučené, že se mohou dívat jen na určité programy (vzdělávací, přírodovědné)…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 26. 06. 2018 22:44
Předmět: Re: TV?

No jo, jak se ale dívat bez televize na erotiku, jejíž sledování naše církev doporučuje?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 26. 06. 2018 23:06
Předmět: Re: TV?

Není vám rozumět. Co ČCE doporučuje? Dívání na erotiku? Kde to doporučuje? - (I když rovnou říkám, že takové doporučení by nemuselo být nic špatného, erotika je "zpodobnění krásy tělesnosti a pohlavnosti." To by mohlo být doporučení dobře biblické.)
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 09. 07. 2018 17:28
Předmět: Re: TV?

Děti blbnou hlavně ze smartphonů, které celý den svírají v ručkách. Nejlepší řešení je jej občas omylem přejet autem, aspoň se děti zase budou těšit na Vánoce (to byl pokus o vtip) ne, opravdu to jako učitel ZŠ vidím každý den. Děti nic jiného než mobil nezajímá, je to závislost. Dcera dostala od babičky (mojí mámy) mobil k Vánocům a hrubým odhadem tráví 3 hodiny denně na chatu (píše zprávy na facebooku).
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 07. 2018 11:21
Předmět: Re: TV?

Podobnou zkušenost asi máme všichni, kdo pracujeme s dětmi nebo mládeží. "Děti blbnou ze smartphonů", ale i dospělí takto blbnou. Projevuje se to např. sníženou schopností udržet déle pozornost; sníženou schopností vnímat mluvené slovo bez vizualizace; tím, že zážitky z reálného světa obtížně konkurují těm ze světa virtuálního… Celkově ten trend už určitě nezvrátíme a je zbytečné zatracovat dobu nebo mladou generaci. Cestou snad je, zaprvé: abychom si uvědomili, proč i u nás dospělých taková závislost či nezbytná potřeba vzniká, a u mladých ještě snadněji, a zadruhé: hodnotová sebevýchova a výchova.