Diskuze k článku: Léto Hospodinovy milosti

Postřehy ke koncepci rekreačního střediska Herlíkovice.
Začátkem června si kostel v Herlíkovicích připomene 110. výročí dokončení. Kostel je svědkem minulosti této krásné krkonošské lokality. Byl postaven komunitou německých evangelíků a po odsunu Němců přešel pod správu Českobratrské církve evangelické. První české bohoslužby se zde konaly 18. července 1948. Církev v několika poválečných letech vykoupila okolní chalupy od národních správců konfiskovaného majetku.

Téma: fotky z výročí kostela v Herlíkovicích a text kázání

Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.72.broadband6.iol.cz )
Kdy: 10. 07. 2014 13:13
Předmět: fotky z výročí kostela v Herlíkovicích a text kázání

Navigace: link | přehled | fórum
Tak myslím, že oslava výročí kostela byla úspěšná i následný česko-německý pobyt. Kostel byl v neděli plný a během týdne jsme měli zajímavý program. Pěkné bylo setkání mnoho lidí, kteří mají místo rádi, počínaje několika Němci, kteří se v Herlíkovicích narodili a také pamětníků brigád a hospodaření na zdejších loukách přijelo požehnaně.
Tady je pár pěkných fotek od dobrého fotografa:
a text kázaní faráře Ericha Busseho z Drážďan:
Od: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Kdy: 10. 07. 2014 13:14
Předmět: Re: fotky z výročí kostela v Herlíkovicích a text kázání

Oprava odkazu na fotky:
Od: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Kdy: 05. 08. 2014 00:32
Předmět: tisková zpráva o výročí kostela v Herlíkovicích a pozvánka na srpnovou brigádu

Dobrý den,
přikládám odkaz na tiskovou zprávu o výročí kostela v Herlíkovicích:
a zvu Vás na srpnovou brigádu (24.8.- 29. 8.) Kromě přípravy dřeva na zimu budeme natírat i okna na kostele. Jak vidíte, již jsme začali! Je to pěkná práce, lepší než trávit léto u počítače :-) https://www.flickr.com/photos/125852042@N07/
Otevřeno pro každého. Není určeno jen pro mládež!
Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.72.broadband6.iol.cz )
Kdy: 23. 08. 2014 20:50
Předmět: brigáda v Herlíkovicích již zítra, práce, šlofík, beseda, výlet...

Vážení přátele, pokud byste ještě někdo chtěl přijet na brigádu do Herlíkovic, tak přikládám náčrt programu. Začínáme zítra 24.8., v neděli od 18h večeří. Není určeno jen pro mládež, bude s námi pracovat i pan Svatoň, který do Herlíkovic jezdil skoro 40 let a dnes je to starší ale vitální pán.
Každý den ráno před snídaní krátká pobožnost (5-10minut), snídaně, práce, oběd, krátký šlofík, práce, večeře, krátký šlofík, pobožnost (20-30 minut) a program (hodina až dvě). Večerní programy: neděle - představení Herlikovic a stručná historie - Petr Bárta (správce); seznamovací taškařice - Franta Pfann pondělí - hospodaření v Herlikovicích v letech minulých - pan Svatoň úterý - místo odpolední práce výlet po okolí s průvodcem panem Svatoňem a Janem Kirschnerem; večerní program Pavel Jun středa - možná bez programu, případně Franta, dle situace a únavy čtvrtek - oheň - buřty pátek ráno odjezd.