Diskuze k článku: Hledáme studentského faráře

Synodní rada ČCE a Evangelická teologická fakulta UK hledají vhodného kandidáta pro práci studentského faráře na ETF UK. Písemné přihlášky adresujte personálnímu oddělení ÚCK ČCE, Jungmannova 9, 111 21 Praha 1.

Téma: připomínka

Od: Anonym: Filip Čapek <> ( ---.78.broadband7.iol.cz )
Kdy: 17. 06. 2007 23:22
Předmět: připomínka

Navigace: link | přehled | fórum
K otázce hledání vhodného kandidáta na místo studentského faráře na ETF mě napadají následující otázky, které jsou skutečně otázkami. Odpovědi nechť hledají ti, kdo mají na výběr vliv:
1. Nehledá se z pochopitelných důvodů (viz poslední zasedání Synodu) farář pro studenty na poslední chvíli, což výrazně ovlivňuje manévrovací možnosti případných nových adeptů konkurzu?
2. Není funkce či role studentského faráře natolik zásadní (nejen v rámci církve, ale i univerzity a české společnosti jako takové), že by měl být nabízen (podobně jako v případě faráře pro mládež, kdy to šlo) k místu faráře i služební byt v Praze? Tj. neuzávírá se okruh případných zájemců bytovou 'záklopkou' fakticky na minimum těch, co už nějaké bydlení mají? Existuje vůbec někdo z farářů v církvi, kdo je schopný se v krátké době vyměřené daty vyhlášení a uzávěrky výběrového řízení pohnout, zajistit náležitosti související s jeho/jejím odchodem z farnosti apod.?
3. Nemělo by v případě byť je částečného přitakání na relevanci dvou předcházejícíh otázek vyplynout třeba to, že je třeba - když už je to takto dáno - volit nového faráře na dobu určitou (např. na max. 5 let), aby další výběrové řízení bylo skutečně otevřené (chcete-li transparentní) a dostupné všem těm, kdo by se nové role zhostili rádi a zodpovědně nejen vzhledem k tomu, co bude před nimi jako nové poslání, ale i vůči tomu, co za sebou zanechají na místech, odkud odejdou?
4. A nakonec již trochu pod čarou: Neměl by být zvolen pouze jeden studentský farář (plnoúvazkový), pro něhož by byla práce na ETF vším, co dělá?
s přáním moudrého a uvážlivého rozhodování Filip Čapek