Diskuze k článku: Přehlížené stáří

Nenaříkáme nad stárnutím církve zbytečně? Není jen problém v tom, že se příliš orientujeme na mladé a podbízíme se jim? Tolik stručně k obsahu článku, který vyšel v září t.r. v Evangelickém týdeníku. Vzbudil reakce, které z technických důvodů nemohou všechny vyjít tiskem. Právě zde prostor pro diskusi bude.

Téma: zajímavé

Od: Anonym: David Prokop <> ( ---.catv.broadband.hu )
Kdy: 27. 11. 2006 12:59
Předmět: zajímavé

Navigace: link | přehled | fórum
Zdravím všechny čtenáře!
Nejsem sice organizovaný věřící, ani toho mnoho nevím o teologii. Nicméně rád jsem si přečetl tento článek i jiné texty na tomto webu, který sporadicky navštěvuji - hlavně díky upozorněním mého dávného kamaráda Roberta J. Hřebíčka. Řekl bych, že autoři článku "Přehlížené stáří" trefili hřebíčka na hlavičku!! ;))
Jak jsem řekl, mnoho toho o věcech víry nevím, mohu se ale podělit o moje zkušenosti se starými lidmi (je mi 28), které mi potvrzují to, co je hlavní myšlenkou zmíněného článku. Byť je to z jiného prostředí a jiné perspektivy. Jedná se o zkušenost s politickými vězni (mám na mysli komunistický režim - viz www.kpv-cr.cz). Díky jednomu fotografickému projektu a díky mému jinému dlouholetému kamarádovi, který s nimi léta spolupracuje, s nimi přicházím relativně hodně do styku. Zajímavé jsou v této souvislosti jejich velmi pozitivní zkušenosti z besed s dětmi na základních školách i se studenty na školách středních. Pochvalují si, jak právě s mladšími lidmi dovedou snadno komunikovat, vyprávět jim o naší neveselé komunistické minulosti, o tom, co zažili, jak jsou děti a starší studenti vstřícní, jak se zajímají… Opak platí o generacích starších.
Čili - i já mám pocit, že rozdělovat na mládež a na stařečky je podivné. Tolik názor laika ;)