Diskuze k článku: Přehlížené stáří

Nenaříkáme nad stárnutím církve zbytečně? Není jen problém v tom, že se příliš orientujeme na mladé a podbízíme se jim? Tolik stručně k obsahu článku, který vyšel v září t.r. v Evangelickém týdeníku. Vzbudil reakce, které z technických důvodů nemohou všechny vyjít tiskem. Právě zde prostor pro diskusi bude.

Téma: Přesvědčili jste nás

Od: Kazatel ČCE Tomáš Pavelka <>
Kdy: 21. 11. 2006 21:51
Předmět: Přesvědčili jste nás

Navigace: link | přehled | fórum
Důkladné argumenty našich oponentů, jejich kultivovanost (a možná i pohrůžky fyzického násilí) nás přesvědčily. Omlouváme se tedy za nemístné provokace a prohlašujeme, že vše je v naprostém pořádku. Starým lidem se věnuje patřičná péče, církev má být rozdělena na zájmové skupinky, Svíták s námi bude věčně a především - bez silných osobností naše víra nic neznamená.
Od: Kazatel ČCE Štěpán Brodský <>
Kdy: 21. 11. 2006 23:55
Předmět: Re: Přesvědčili jste nás

Sleduji tuto diskusi už několik dnů a váhám nad příspěvkem, al e tehle si to už žádá. Úroveň této diskuse je opravdu mizerná, povězme si to bez obalu. Čert ví, zda za to mohou argumenty diskutujících, nebo úroveň článku, co diskusi rozvířila. Signifikantní je, že celá věc nikam nevede. Pochybuji, že se autorům podařilo vyložit celou věc z počátku tak, aby směřovala ke kýženému cíli. Poučením z této diskuse může být vědomí stylizovat svoje názory přesněji a konkrétněji (toť k autorům článku) a věcněji a cíleněji (toť k diskutujícím, kteří se většinou jen chytali špatně nahozených návnad autorů. Jsem farářem pár let, není to mnoho, ale drtivou většinu své farářské práce jsem věnoval starší generaci. Celý příspěvěk neoortodoxní skupiny ČCE se mi jeví jako umělý problém zakrývající mnohem hlubší problémy sborů ČCE, možná i mindráky zúčastněných a kdo ví čeho ještě. Nejsem proti diskusi s tímto proudem, ale jsem zklamaný vývojem diskuse, i sbalením kufrů a prásknutím dveřmi, které jen podtrhly nepřipravenost neoortodoxního křídla k rozhovoru a obnově ortodoxních tradic. Není to symptomatické?
Od: Anonym: jan soběslavský <> ( ---.191.broadband2.iol.cz )
Kdy: 23. 11. 2006 13:10
Předmět: Re: Přesvědčili jste nás

Haleluja, toto plne rozvadi me myslenky onoho strucneho: mimoradne chujska debata :-)