Diskuze k akci: Večer chval a akce pro mládež

(Přeštice)

Večer chval s navazující akcí pro mládež.


Téma: večer chval

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 07. 10. 2019 21:26
Předmět: večer chval

Navigace: link | přehled | fórum
Ano, večery chval potřebujeme! Chvalte Hospodina ze vší síly! Sestry a bratři chvalme našeho Otce, Spasitele a Ducha Svatého. Oběť díků z našich hrdel nechť mu je libou vůní! Jste nám příkladem i co se týče akce pro mládež. Díky.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 07. 10. 2019 22:15
Předmět: Re: večer chval

Mohu nabídnout prapory. Když tak pište na můj mejl.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 06. 11. 2019 00:55
Předmět: Re: večer chval

Večery chval jsem zažil, viděl jsem zmítající se lidi v ámoku vykřikující halelujááááááá, chvála Pánůůůůů, tvoje jméno je nad každé jménóóóó, améééééén, améééééén, halelujáááááááá…… kdt kdt kdt kdt ze sebe vyráželi o sto šest. Kdo nerozumí, mluvili cizími jazyky. Divím se, že nikdy nikdo nezavolal do blázince o pomoc.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 06. 11. 2019 06:34
Předmět: Re: večer chval

Extáze patří k častým náboženským projevům a nemusí na ní být nic patologického. To, jak se jí zde vysmíváte, svědčí spíše o vaší omezenosti.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 06. 11. 2019 07:40
Předmět: Re: večer chval

Hlavně, že vy jste sežral Šalamouna.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 06. 11. 2019 07:46
Předmět: Re: večer chval

Tuhle pochvalu si nezasloužím. Prostě "čtěte Bibli, tam to všechno je", jak zpívali V+W.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 11. 2019 10:16
Předmět: Re: večer chval

Za radu čtěte Bibli, tam to všechno je, se tady maže a cenzuruje (Evangelík).
Nevíte o čem je řeč, pane Vrána. Zřejmě se vám v kostele nikdo neválel pod lavicema, zatímco druhej řezal do kytary a řval halelůjá je to tady, nevymítali z vás ducha Lutera, ducha náboženství, nenutili vás chodit nemocnýho do práce, protože jste zdravej…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 11. 2019 10:31
Předmět: Re: večer chval

Kdybyste chtěl ochutnávku.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 06. 11. 2019 11:50
Předmět: Re: večer chval

Ano, přesně tak. Tyhle cvokárny mají na svědomí nejen pošramocené duševní zdraví, ono to bláznění má kolikrát na svědomí i lidské životy.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 11. 2019 12:39
Předmět: Re: večer chval

A to bylo v ČCE? Já to znám odjinud.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 06. 11. 2019 13:28
Předmět: Re: večer chval

OK, tak tohle mně přijde po dlouhé době jako zajímavé téma. Pokusím se napsat, jak to vidím, předběžně, třeba mně o něčem poučíte.
Anonyme, uvědomuji si riziko těchto věcí. Vím, že dokážou rozházet lidské životy, přivézt na hranu apod. Ale takto silně by snad náboženství působit mělo, nebo ne? A měli bychom rozlišovat, které projevy jsou patologické, kdy je např. někdo zneužíván, a neodsuzovat všechno, co nám střízlivým evangelíkům připadá divné. V jiném případě byste mohl stejně varovat např. před zamilovaností, to totiž leckdo nadělá taky hodně skopičin a někdy to končí i smrtí.
Jančo: charismatiky jsem ve svém životě zažil mnohokrát, i s těmi zběsilostmi, co popisujete. I v ČCE, např. v dobách, kdy se od nás odštěpovala Křesťanská společenství. No a co s těmi úlety? Myslím, že mnohé z toho už zažil např. i apoštol Pavel v prvotní církvi, a neříká, že takové projevy se dít nemají, jen upřesňuje, kdy mají užitek a kdy užitek nemají/ jsou škodlivé. Nezažil jsem vymítání ducha Luthera - domýšlím se, že to může být např. proto, že pozdní Luther byl antisemita. Vymítání náboženství - to zase může být zdivočelá myšlenka Barthova, který říkal, že křesťanství není náboženství. A že se v některých kruzích říká, že obrácený křesťan nemůže onemocnět, to je opravdu nebiblická pýcha, pro kterou se oni odváží snižovat např. i apoštola Paval, který sám jakousi nemocí trpěl… Ale zase i na Pavla navazovat můžou, protože on sám řekne, že jsou ve společenství nemocní z důvodu slabé víry.
Tohle všecno nadhazuji, opravdu jsem otevřený námitkám.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 11. 2019 17:57
Předmět: Re: večer chval

Zajímavé téma jsme asi vyčerpali. Víc mne k tomu nenapadá, leda by Anonym něco měl víc. Zrovna jsem si pustil pod tím videem kázání z TCV, děsný diletantství, tam by mohl kázat kdejakej náš konfirmand zfleku.
Ducha Luthera vyhání prý v Církvi Milost. Pochybuju, že o něm vědí víc než že to byl nějakej protestant a ti jsou přece tzv. náboženští.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 11. 2019 21:31
Předmět: Re: večer chval

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 06. 11. 2019 23:46
Předmět: Re: večer chval

Martin Janča napsal(a):
Tak to jsou taky dobrý Bohnice.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 07. 11. 2019 06:37
Předmět: Re: večer chval

Dobrá lekce, jak mohou být lidé zmanipulováni.
1. Jakýsi Ivo Benda, řízený nějakými halucinacemi, mluví jako robot o tom, že jsme manipulováni pozemskými médii. A že to jeho je lepší.
2. Ale - možná ještě zajímavější je video vedle, kde Jan Kraus s Bendou vede rozhovor v tehdejším pořadu Přesčas. Benda mluví pořád stejně. Kraus se ho celou dobu vyptává s velkou ironiíí v hlase, neznejistí ho však ani o kousek. Ta Krausova legrace mi připadá trapná. I Kraus působí jako robot. Automat na dělání legrace. https://www.youtube.com/watch?v=ud05Tfgt3U4
Tím chi říct, že i naše přesvědčení o naší nadřazenosti nad jinými věrami může být někdy hloupé a zmanipulované, Když jsme tlačeni k tomu, co je běžné, co se očekává, co se ve společnosti oceňuje.