Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Je možné, že já při svátosti oltářní věřím v přítomnost těla - ANO JE

Od: Anonym: Gagarin---.raabnet.net )
Kdy: 17. 08. 2011 19:26
Předmět: Re: Je možné, že já při svátosti oltářní věřím v přítomnost těla - ANO JE

Re: Je možné, že já při svátosti oltářní věřím v přítomnost těla a jiný bratr ve sboru uznává jen symbol? - - - ČCE = sjednocení Luteráni (a.v.), Reformovaní (h.v.) a Jednota bratrská (tj. ochranovský seniorát). Luteráni věří v přítomnost skutečného Těla. Reformovaní a Jednota pouze v duchovní přítomnost Krista. Pouhý symbol se tedy neuznává (i když mnozí věřící i duchovní v ČCE takto svátost vyznávají). Konečná věc je ovšem u konkrétního věřícího. Možné to je, že se sejdou dva u svátostí a každý věří jinak. V přítomnost těla například věří údajně dokonce jen 6% římských katolíků! Jak říká Luther: Svátost je viditelné znamení, které ustanovil Bůh (Kristus) a přislíbil v ní své oslavení, svátost musí být spojena s vírou. Jsem členem ČCE, patřím do reformované farnosti, ale hlásím se k luteránství. Věřím v přítomnost skutečného Těla. Nevěří v ni ale ani náš bratr farář. Svátost však provází víra. Já v komunii to Tělo mám. Také rád navštěvuji originální luteránské bohoslužby ECAV včetně svátosti oltářní. Akorát to mám 100 kilometrů.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód