Odpověď na příspěvek: Re: off topic

Od: Anonym: Sestra Kunigunda---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 15. 09. 2020 11:09
Předmět: Re: off topic

Locika napsal(a):
 Vy jste to tajně hodil Zemanovi? To je pozoruhodné, ta tajnost. Všichni  ostatní jistě házeli hlasy veřejně, četli ze svých hlasovacích lístků nahlas  do televize, nechodili za žádnou plentu, jenom vy jste to tajně, tajně hodil  Zemanovi!    Samozřejmě vedení církve a hodně farářů a kolegů ze staršovstev, dokud si  neuvědomili kontraprodutivnost podobného počínání, horlivě propagovali  pravicové konzervativní hodnoty blízké ODS a jejich koaličním partnerům.  Potom, co vznikla TOP09, silně hodnoty této strany. Dělali to asi z  nedostatku představivosti, že snad nějaký křesťan by mohl tleskánkovat  někomu jinému než pravici, ostatní považovali za komouše a sedlinu  společnosti. A z mindráku antikomunismu, je to tak lákavé být antikomunista  v dobách, kdy vám od komunistů nic nehrozí a zamluvit tím vlastní konformitu  před rokem 1989. A kvůli restituční agendě. A kvůli lezení do zadku  vrchnosti ze zásady. Jenom ta vrchnost, na kterou se vsadilo, je teď v  mocenském úpadku, což vedení církve a pár farářů rozesmutňuje a zkoušejí to  změnit.    Volte si, milé děti, koho chcete, stejně to nikoho nezajímá.
Já za komunistů komfortní nebyla a komunistům jsem do zádele nelezla. Veřejně jsem se proti nim vyjadřovala. Propírali mě zprava zleva a na vztek jsem pak aspoň propagovala pěrestrojku Gorbačeva, na což nemohli říct ani ň, měli jen vztek. A na Palacha v lednu 89 jsem se na demonstraci postavila do první řady u koně - pak mě zmlátili. Přežila jsem. Poprvé jsem pochopila, co to je, jak se maluje v komiksech, ty lítající hvězdičky ve třech řadách kolem hlavy. Mindrák antikomunismu, abych zahladila nějakou tehdejší loajalitu, nemám. Volím ANO. Babiše mám ráda.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód