Odpověď na příspěvek: Re: Synodní rada ČCE k volbám

Od: Anonym: Nikolaj Martinák <> ( ---.32.broadband.iol.cz )
Kdy: 22. 01. 2018 16:31
Předmět: Re: Synodní rada ČCE k volbám

Váš pohled je tedy hodně velká "zkratka".
Tady přece nejde vůbec o svobodu slova. Nikdo nebrání členům církve ani členům SR, aby vhodnou formou prezentovali své osobní postoje. Klidně snesu, když se synodní senior v Českém bratru vyjádří, že jako soukromá osoba preferuje tu nebo tu politickou linii, ale přitom respektuje politické názory jiných. Samozřejmě, že se potom dá prostor i případné oponentuře.
Je však zavádějící a dle mého osobního názoru i v rozporu s posláním členů SR prakticky prezentovat své osobní politické názory jako názor celé církve. Mohou to sice říkat,že to tak mysleli, ale odporuje tomu forma, jak byla tato informace veřejnosti a členům církve předána.
Nevím jestli jste člen nějakého sboru, ale nevím jak by se Vám líbilo, kdyby někdo v rámci ohlášek při sborovém shromáždění začal v rámci "svobody slova" dělat politickou agitaci nějaké konkrétní politické straně.
A, prosím, nepodceňujte pocity členů církve. Víra je kromě rozumu založena především na citu. A řada členů opustila ČCE ne na základě rozumu, ale na podkladě svých pocitů.