Odpověď na příspěvek: Re: Synodní rada ČCE k volbám

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 22. 01. 2018 09:29
Předmět: Re: Synodní rada ČCE k volbám

V čem mi připadají letošní prezidentské volby jiné než asi všechny volby předešlé: 1) MZ je nasírací typ v takové míře, že jsem to ještě nezažil; 2) sociální média kolem volby udělají takový humbuk a mlhu že jsem to taky ještě nezažil.
Ale, ad 1) to je hodnocení více emotivní než mocenské, MZ mě rozčiluje asi více, než by měla být jeho reálná moc; ad 2) tady si musím připustit, že i já jsem jaksi manipulován, už beru jen info ze své vlastní sociální bubliny - včera prý MZ mluvil v televizi moc pěkně, ale já už vůbec nejsem schopný ho poslouchat, hodina pěkných řečí přece nemůže ani trochu vyvážit to, že už mě 5 let nasírá, ale někomu jinému se to líbí, konečně ho slyšíme napřímo, bez mediálních filtrů.
A proto mé otázky: ad 2) myslí si členové SR, že mají pohled objektivní? Potažmo snad dokonce, ale to přeháním, i když by jim to následně při jeho případném zvolení určitě předhazováno bylo: že se mohou zaručit za JD? A ad 1) je tato volba především o emocích? Kdyby měla být o reálné škodlivosti MZ, pak jsou tady asi politické síly, proti kterým by se měla vyslovit ještě razantněji: komunisté, SPD.
Asi by se mě více líbilo, kdyby nám SR doporučila, že se nemáme Zemanem nechat tak vytáčet, že to nějak přežijeme, že musíme usilovat spíše o zklidnění společenské nespokojenosti, která tento negativní typ vynesla na výsluní.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód