Odpověď na příspěvek: Re: Evropská Unie, hodnoty a práva

Od: Anonym: Anna Glacová194.228.169.--- )
Kdy: 21. 01. 2012 10:33
Předmět: Re: Evropská Unie, hodnoty a práva

Právě v tom školství, výchově a rodině spatřuji toho zakopaného psa EU. Mám dlouhodobé rodinné přátele v Německu na více místech a evangelíky v Holandsku, již se přátelíme v rodinách v další generaci jako dědictví našich rodičů. Sami vnímají velký posun ,který přináší další generace. To, co platilo za Schumana a jejich babi a dědů, dnes je již mimo - poněvadž tehdy platily hodnoty, které dnešní člověk, vychován hlavně silnými psychologickými metodami a různými EU nařízeními, nemá. Evropa bez křesťanských hodnot, jen s nějakými památnými zbytky na ně, přestává fungovat správně a byrokratické přehmaty nejsou jen drobně a v ČR. Mladý člověk vychovaný EU- v Německu často i už 40 letý, je méně odolný, frustrovaný, odmítající rodinu, ale je velmi zábavný a vzdělaný - nemá obvykle děti - kdyby měl děti, tak má konec pohody či osobního rozvoje - dětská práva jsou neúprosná. Ano, školství je v jistém smyslu na vysoké úrovni, ovšem tato eufemistická výchova z nějakého důvodu zamezuje člověku, aby skutečně dospěl a převzal odpovědnost. Zato psychiatrické amublance praskají ve švech a spotřeba psychofarmak je nebývalá - navzdory tomu, že společnost žije v blahobytu. V dětství žádná omezení a v 26 letech narazíte na omezení v zaměstnání a následně, co si počít se svým životem, když být rodičem mimo jiné i tolik omezuje.
Hrála jsem na koncertě, kde byli v kostele téměř samí dospěláci,říkala jsem,aby příště vzali i děti, že mně rušení nevadí. Jeden známý, lékař, mi řekl, že všechny děti z té oblasti jsou víceméně s nimi a že více dětí tam není. Že i pro ně je to šílené, ale že je to tak. (Kamarádka s dítětem nemá problém s hlídáním, je tam spousta tet, co by děti mít mohly, ale obávají se…) Běžná ZŚ kdesi v Holandsku (ne ta Potěmkinova vzorová, kam nás vyvážejí v rámci grantů EU) už nestíhá být multikulturní, protože polovina ve třídě - muslimové - odmítají dělat spoustu věcí, které jsou běžné holandským lidem. Přestává se učit holanská kultura, aby nevznikaly nepokoje, tak se někde přešlo na angličtinu, anglické písně atd. Kamarádům se to nelíbí, ale jsou tu směrnice EU. Tak aspoň shánějí holandské lidové písničky a pohádky a píšou zpěvník, jako u nás za Národního obrození…a učí to své děti, vnoučata aspoň doma. Tyto a další situace otcové zakladatelé nepředpokládali, to se vyvinulo některými nezvládnutými věcmi, které proběhly již v odklonu od křesťanství (nebo aspoň poctivého vědeckého ateismu) a protože jsou obsaženy v EU směrnicích - tedy jsou to mezinárodní dohody - již téměř nejdou reformovat. Říká se (trochu upraveno), že Evropa bez hodnot (které kvůli přebujelým právům nelze žít nebo jen omezeně) je jako sako bez kalhot a i s velkým či žádným úsilím časem zhyne sama v sobě. otázkou je, jak jí hodnoty vrátit (při současné úrovni EU školství a Šťourání se frustrovaných nerodičů v běžných rodinách si to neumím představit). I v té cizině se obávají, co bude. A co bude, až to shnije. Není to jen výmysl českých euroskeptiků, spíše určitá podobně hodnotová skupina obyvatel vidí, že něco naprosto základního je v nepořádku.
Jsem přesvědčená, že federace např. v Kanadě funguje lépe - ale jiným způsobem než EU. Nebyla jsem tam, usuzuji z diskusí s rodiči na blogu. (Můžete tam např.mít dítě v domácí škole a úředník o Vás nepředpokládá, že tím omezujete své děti atd. Kvůli zneužití domácí školy v jednom případě se domácí škola pro všechny nechá stále stejně dostupná. Omezení přijde až v situaci, kdy jde o společensky častější jev, protože na základě trestného činu jednotlivce nemohu zrušit svobodu ostatních. Svoboda je lidem dražší. Myslím, že je tam větší důvěra a vzájemná úcta, tím větší svoboda a i méně násilí, protože jen ve vzájemné důvěře a svobodě mohou růst zdravé hodnoty a jen tím se lidé chovají lépe. Ve zdravých hodnotách se pak lépe žije i imigrantům. Snadněji se přizpůsobí, protože nepřejímají knihy práv a směrnic, ale prostoupeni atmosférou dobrých hodnot začnou tyto hodnoty časem také tvořit. (Je tam ale také velké množství praktikujících křesťanů, evangelických Mennonitů a katolíků (místy až 70 procent dohromady) - ve velké míře Mennonitské a katolické vysoké školy s všeobecnými obory - učitel, doktor atd., to Evropě nenacházím jen ojediněle - takový obyčejný Mennonita by v ĆR byl velmi rychle označen za sektáře a ještě by ani neotevřel pusu, poněvadž má 5 dětí a jak to asi zvládá? Nemá náhodou doma malý děcák? Udržuje všechny děti v jejich maximálním psychickém rozvoji? Atd. Frustrovaní byrokrati si vždy najdou něco. I nevěřící lidé např. kolem Toma Hodgkinsona(v ČR kniha Líný rodič)tvrdí, že zasahování do rodinného života je v EU za hranicí normálnosti. Myslím si, že velké celky mohou fungovat, ale chce to celkově jiný systém. Nejsem proti postupné federaci v Evropě a mírovému soužití s imigranty atd., pokud by se přibližovala např. systému v Kanadě - ale proti EU s jejím přebujelým a celkově protirodinným, frustrovaným právním systémem, který momentálně nelze reformovat.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód