Odpověď na příspěvek: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Od: Anonym: Milena Mikulaštíková <> ( ---.5.broadband13.iol.cz )
Kdy: 23. 03. 2010 18:50
Předmět: Re: Krize v ČCE a krize/vize

Pavel Duchan napsal(a):
 Dovolím se zeptat se Vás, jaký máte pocit z diskuze nebo debaty, která nemá  žádný závěr ani směr. A kolik podnětů z diskuze si vezmete a uvedete do  praxe? Moderování jakékoliv činnosti považuji za naprosto nezbytné, aby měla  nějaké měřitelné a prezentovatelné výsledky. A tyto výsledky prezentovat  (viz. "Budeme proto preferovat výstupy nesprávní povahy, které by však  pro výše uvedené orgány mohly být inspirací") veřejnosti, kde se  připomínkování předpokládá a očekává (jakkoliv toto by zřejmě měli potvrdit  br. Sláma nebo br. Mazur). Vlastně jde o to přestat reptat a začít  produkovat nějaké reálné výstupy, tak to vnímám já. Napovídalo se toho až  dost.
Základní správní jednotkou církve je podle řádů sbor. "Přestat mluvit a dělat" (jak dál připomíná br. Dvořák) je jeho povinností, aby obstál v podmínkách, ze kterých se jen tak nevymaní. Kdyby se tak sbor nechoval, říká si o izolaci v teritoriu, na které by jinak mohl mít slušný vliv, a možná o budoucí nebytí. Každý, kdo (ve svém sboru) žije v církvi a s ní, má nějakou individuální zkušenost - příjemnou, neutrální, bolestnou. Na tom podle mě nejvíce záleží. Jak to však sdělovat dál a jak pracovat s tím, co poznamenalo jednotlivce? Neumím si proto představit řízenou diskusi o krizi církve jako celku, ani obecně platné výstupy z takové debaty.